Wioska olimpijska i paraolimpijska w Whistler

Wioska olimpijska i paraolimpijska w Whistler

Wioska olimpijska i paraolimpijska w Whistler – wioska zbudowana specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Uważana jest też za miejsce odpoczynkowe dla kanadyjskich sportowców trenujących na obiektach olimpijskich przed igrzyskami. Wioska Whistler jest położona w Dolinie Cheakamus. Wioska będzie w stanie przyjąć 2,400 sportowców i delegacji. Sportowcy i delegaci mają zapewnione mieszkania na czas zawodów w Whistler Olympic Park, Whistler Creekside, Whistler Sliding Centre. Koszt budowy wioski jest szacowany na 32 miliony dolarów kanadyjskich.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.