Wikipedia:Zastrzeżenia dotyczące ryzyka

Korzystasz z Wikipedii na własną odpowiedzialność[edytuj | edytuj kod]

NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE CZĘŚĆ INFORMACJI ZAMIESZCZONYCH W WIKIPEDII MOŻE BYĆ NIEDOKŁADNA, MYLĄCA, NIEBEZPIECZNA, UZALEŻNIAJĄCA, NIEETYCZNA LUB NIELEGALNA. NIEKTÓRE ZAMIESZCZONE W WIKIPEDII DANE MOGĄ WYWOŁAĆ ZAGROŻENIA U OSÓB WYKORZYSTUJĄCYCH JE DO DZIAŁAŃ WŁASNYCH LUB PRZEKAZUJĄCYCH JE OSOBOM TRZECIM.

W Wikipedii nie działa jednolity system recenzowania treści; czytelnicy mogą poprawiać i aktualizować wpisy, lecz nie są do tego zobowiązani. Informacje zawarte w Wikipedii nie niosą z sobą gwarancji przydatności do jakichkolwiek celów. Nikt ze współtwórców, administratorów i osób w inny sposób związanych z Wikipedią, jak również wandali, nie jest odpowiedzialny za skutki korzystania z informacji zamieszczonych w poszczególnych artykułach lub w linkach tam podanych.

Zaleca się skontrolowanie, czy informacje pozyskane z Wikipedii są prawdziwe. W tym celu można sprawdzić sekcję „Przypisy”, a także stronę dyskusji hasła i historię zmian w artykule, co pozwoli stwierdzić, czy nad poszczególnymi zapisami w haśle są prowadzone dodatkowe ustalenia. Wiarygodność wszystkich informacji należy zweryfikować w niezależnych źródłach.

Trzeba pamiętać, że dostęp do publikowania treści w Wikipedii ma każdy chętny. Poszczególni autorzy mogą nie posiadać wystarczających kwalifikacji do udzielenia całościowej informacji o danym zagadnieniu. Osoby poszukujące porady w określonej dziedzinie (medycznej, prawnej, finansowej, rodzinnej, czy związanej z zarządzaniem ryzykiem) powinny zgłosić się do specjalisty w danej dziedzinie.

W stosunku do Wikipedii nie można dochodzić odszkodowań, gdyż stanowi ona dobrowolne zrzeszenie ochotników, których celem jest tworzenie dóbr edukacyjnych, informacyjnych i kulturowych dostępnych na wolnej licencji. Wikipedia udostępnia swoje treści bezpłatnie, a między czytelnikiem a Wikipedią nie istnieje żadna umowa, które mogłaby regulować wykorzystywanie i modyfikowanie materiałów Wikipedii, poza ustaleniami licencji Creative Commons (uznanie autorstwa na tych samych warunkach) 3.0 Unported oraz GNU Free Documentation License.

NIE POLEGAJ NA ŻADNEJ INFORMACJI ZNALEZIONEJ W WIKIPEDII BEZ JEJ NIEZALEŻNEJ WERYFIKACJI.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.