Wikipedia:Standardy artykułów/standard ogólny

Przykładowa ilustracja (jak osadzać ilustracje w artykułach, przeczytasz w Pomoc:Ilustrowanie)

Nazwa – definicja. W tym samym akapicie możesz dopisać b. krótki opis wstępny. Zobacz, jak napisać dobrą definicję: Pomoc:Jak napisać dobrą definicję

Jeżeli treści jest wystarczająco dużo, aby dla czytelności wydzielić osobne sekcje, tu będzie wstępny opis hasła, streszczający to, co rozpiszemy w sekcjach. Nie musisz tu podawać źródeł informacji, które tu zamieszczasz, ponieważ źródła i tak znajdą się poniżej, w sekcjach. Jeżeli nie ma potrzeby wydzielać osobnych sekcji, będzie to po prostu jedyny akapit (albo jeden z dwóch – trzech) i wtedy to tutaj umieścisz źródła. Zwróć uwagę na kolejność tzw. sekcji końcowych („zobacz też” i poniżej). Spośród nich tylko sekcja „Przypisy” jest konieczna. Wartościowe informacje, jak napisać artykuł, znajdziesz pod Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł.

Zarówno przypisy, jak i bibliografię dodasz z użyciem szablonów.

Tytuł rozdziału pierwszego[edytuj | edytuj kod]

Jeżeli treści jest wystarczająco dużo, aby dla czytelności wydzielić osobne sekcje, to będzie pierwsza sekcja. Kliknij w "Edytuj kod" i zobacz w kodzie źródłowym jak wstawiamy przypisy[1]. Można też użyć tego samego przypisu wielokrotnie, np. tu[2] oraz tu[2].

Tytuł rozdziału drugiego[edytuj | edytuj kod]

To może być Twoja druga sekcja. Możesz tworzyć więcej sekcji, niekoniecznie równorzędnych, ale także…

Tytuł podrozdziału pierwszego rozdziału drugiego[edytuj | edytuj kod]

…sekcje niższego stopnia[3]. Oczywiście te trzy sekcje są tylko przykładowe; jeśli tak będzie bardziej klarownie, równie dobrze możesz nie wydzielić żadnej sekcji, możesz też wydzielić więcej, niż trzy.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. To jest przypis, za pomocą którego informujesz czytelników, skąd zaczerpnąłeś informację, którą właśnie podałeś. Korzystaj z szablonów cytowania:{{Cytuj książkę}}, {{Cytuj pismo}}, {{Cytuj stronę}}.
  2. a b treść przypisu 4
  3. Kolejny przypis

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.