Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal

Propozycje do Artykułów na Medal w Wikipedii
Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana dobrego artykułu (zobacz porównanie wymagań). Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.
Obecnie na stronie głównej

Dyskografia Testu – polskiego zespołu muzycznego uznawanego za prekursora polskiego hard-rocka, składa się z jednego albumu studyjnego, jednego minialbumu, dwóch albumów kompilacyjnych, trzech singli oraz sześciu pocztówek dźwiękowych. Debiutancki EP zespołu Antonina został wydany w 1971 roku nakładem wytwórni płytowej Pronit. Wydawnictwo zawiera cztery premierowe utwory zespołu i stanowi jedyną „czwórkę” wydaną w historii grupy. Jedyny studyjny album zespołu zatytułowany Test został wydany w 1974 roku. Mimo zróżnicowanego repertuaru i udziału w nim wielu znanych polskich muzyków, album w momencie wydania został przyjęty chłodno. Dopiero pod koniec lat 70. XX wieku, dzięki popularności nurtu nowej fali brytyjskiego heavy metalu album został doceniony, a zespół uznano za prekursora polskiego hard-rocka. Z myślą o realizacji drugiego longplaya, zespół w 1975 roku nagrał piosenki Bez problemów oraz Nie bądź taka pewna siebie. Do nagrania płyty nigdy jednak nie doszło, a rok później Test definitywnie zakończył swoją działalność. Czytaj więcej…

Regulamin
 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia (kryteria oceny), chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.
Uwagi dodatkowe
Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespełniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Licznik czasu propozycji wyróżnienia}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Propozycje do Artykułów na Medal.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się szablon {{wyróżnienie|AnM}}.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon {{Medal głosowanie|data=...|strona=...}}.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na Medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Myopic pattern, Lukasz Lukomski, Farary oraz Jacek555
Instrukcja obsługi
Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.

 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|AnM}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|AnM|Numer}}.

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Ida (film)[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł poświęcony jedynemu jak dotąd polskiemu pełnometrażowemu laureatowi Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Od momentu nominacji do DA trochę się zmieniło; rozbudowałem wstęp, dodałem sekcję zawierającą analizy i interpretacje filmu, przede wszystkim zaś skorygowałem sekcję o odbiorze (doprecyzowując, co było szczególnym przedmiotem krytyki filmu w Polsce). Zapraszam do dyskusji. Ironupiwada (dyskusja) 17:48, 20 lip 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. Osobiście wolałbym streścić szczegóły krytyki w Polsce - przynajmniej tej niemerytorycznej - najwyraźniej i wśród recenzentów nie brakuje "hejterów". Za to przydało by się coś więcej o odbiorze zdjęć - za coś jednak była ta nominacja do Oscara. Mithoron (pedo mellon) 02:13, 24 lip 2020 (CEST)
  @Mithoron Przeredagowałem sekcję Odbiór tak, aby cytowane opinie bardziej oddawały faktyczne problemy w odbiorze filmu. Dopisałem również uwagi co do strony estetycznej filmu, choć więcej o niej już znajduje się w podsekcji Analizy i interpretacje. Ironupiwada (dyskusja) 16:43, 25 lip 2020 (CEST)
 2. No, na medal to pasuje więcej o nagrodach dać - ta lista jest mocno niekompletna, no chyba, że byłaby osobna lista jak na en-wiki... Poza tym więcej o festiwalach by się przydało. Mithoron (pedo mellon) 22:28, 7 sie 2020 (CEST)
  @Mithoron Zaktualizowałem listę nagród, z tym że ograniczyłem się do tych odnotowanych przez Filmpolski.pl (kwestią otwartą pozostaje, czy włączyć rankingi najlepszych filmów roku, choć moim zdaniem to studnia bez dna). Sformułowanie „więcej o festiwalach by się przydało” jest dość ogólnikowe – chciałbym wiedzieć, co konkretnie powinienem rozbudować. Ironupiwada (dyskusja) 10:34, 10 sie 2020 (CEST)
  Chodziło mi o to, by było coś więcej niż wyliczenie na których festiwalach był pokazywany. Można by rozbudować sekcję "Premiera", dokładając też gdzie i kiedy pojawił się w kinach - w tej chwili chyba nie ma nawet kiedy w polskich zaczął być pokazywany. Również wyniki finansowe pasuje rozbudować i wydzielić do osobnej sekcji (Box office). Mithoron (pedo mellon) 19:05, 10 sie 2020 (CEST)
  No, nie taka tabelka to nie jest za dobry pomysł - właśnie w infoboksie ma coś takiego być, i było OK. Normalnie mową wiązaną można o wyświetlaniu napisać, tylko o konkretnych państwach (nie kontynentach!), najlepiej tych gdzie faktycznie duża oglądalność była. Mithoron (pedo mellon) 22:55, 11 sie 2020 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 18:00, 7 sie 2020 (CEST)
 2. Fruflea (dyskusja) 18:05, 10 sie 2020 (CEST)

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Informacje o dyskusji

Tutaj znajdują się hasła:

 1. wobec których nie pojawiły się zastrzeżenia do uznania artykułu za medalowy, lecz które w trakcie trwania dyskusji nie zostały sprawdzone przez wymaganą liczbę użytkowników,
 2. do których zgłoszono zastrzeżenia w ostatnim momencie trwania dyskusji,
 3. w dyskusji nad którymi uznano, że na poprawę zastrzeżeń potrzeba więcej czasu,
 4. do których zgłoszono poważne zastrzeżenia, ale artykuły aktualnie nie są poprawiane z powodu nieaktywności w projekcie zaangażowanych wikipedystów.
Dyskusja jest przedłużana o 30 dni.

Solaris Urbino 18 hybrid[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny zgłoszony do wyróżnienia artykuł nt. autobusów miejskich Solaris. Szczegółowy opis historii powstania i produkcji modelu wraz z wszelkimi wersjami napędu i nadwozia, szczegółowy opis samej konstrukcji pojazdu oraz wad i zalet napędu hybrydowego na przykładzie tego konkretnego modelu, a także opis eksploatacji modelu u przewoźników. Całość oparta głównie na czasopismach branżowych oraz branżowych portalach, uzupełniona materiałami producenta. Więcej na ten temat raczej nie da się napisać. Zapraszam do dyskusji Michozord (dyskusja) 17:07, 2 lip 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Dyskusja

W związku z brakiem zainteresowania, proszę o wydłużenie dyskusji o 30 dni. Michozord (dyskusja) 15:18, 1 sie 2020 (CEST)

Sprawdzone przez
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:21, 26 lip 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 20:01, 10 sie 2020 (CEST)

Weryfikacja medalu[edytuj | edytuj kod]

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PdAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.
Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.
Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.

 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji „Weryfikacja medalu” wstaw link w formacie {{/Nazwa/weryfikacja}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|AnM}}.
 • Poinformuj autora hasła i odpowiednie wikiprojekty o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/weryfikacja/2}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|AnM|2}}.

Henryk II Plantagenet[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Stary medal. Hasło ma braki w uźródłowieniu (ledwie 27 przypisów, liczne akapity nie mają żadnego). Angielski i francuski odpowiednik o wiele bardziej rozbudowany i z o wiele bogatszą bibliografią ma zaledwie DA. Gdarin dyskusja 19:35, 23 lip 2020 (CEST)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Ze względu na braki w uźródłowieniu moim zdaniem nie spełnia już kryteriów dla medalu. Boston9 (dyskusja) 19:42, 11 sie 2020 (CEST)

Historia Wietnamu (do 1843)[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Stary medal. Trudno mówić o wyczerpaniu tematu; krótki wstęp (streszczenie). Liczne sekcje nie mają żadnych przypisów, a bibliografia to raczej stare pozycje, należałoby więc poszukać innych źródeł do rozbudowy tego hasła. Brak zainteresowania zgłoszeniem w Pandzie. Gdarin dyskusja 19:29, 23 lip 2020 (CEST)

Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Pełna zgoda. Artykuł odbiega od przyjętych standardów. PuchaczTrado (dyskusja) 12:57, 7 sie 2020 (CEST)
 2. Chociaż błędów nie ma temat jest niewyczerpany. Lukasz2 (dyskusja) 19:52, 8 sie 2020 (CEST)

10 ostatnich rozstrzygnięć[edytuj | edytuj kod]

Hasła oznaczone jako AnM
Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM
Hasła, którym po dyskusji pozostawiono oznaczenie AnM
Hasła, którym odebrano oznaczenie AnM

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.