Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal

Propozycje do Artykułów na Medal w Wikipedii
Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia medalem. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Jeśli artykuł jest dobry, ale jeszcze nie na poziomie medalowym, rozważ umieszczenie go na stronie kandydatów do przyznania mu miana dobrego artykułu (zobacz porównanie wymagań). Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału Instrukcja obsługi.
Obecnie na stronie głównej
Wrocław-RYNEK - panorama z kościoła p.w. św. Elżbiety - panoramio.jpg

Rynek we Wrocławiuśredniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce. Rynek wrocławski, według Olgierda Czernera, obejmuje cały teren placu wraz z wszystkimi elementami architektonicznymi znajdującym się na jego obszarze oraz zabudowę otaczającą plac z czterech stron. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległym placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety. Do Rynku prowadzi 10 ulic – po dwie w każdym narożniku: do południowo-wschodniego narożnika ulica Świdnicka i Oławska, do północno-wschodniego Wita Stwosza i Kuźnicza, do północno-zachodniego Odrzańska i św. Mikołaja, a do narożnika południowo-zachodniego przylega plac Solny z ulicami Ruską i Gepperta. Na pierzei wschodniej dochodzi ulica Kurzy Targ, a na północnej wąska ulica Więzienna. Na pierzei południowej znajduje się Przejście św. Doroty przechodzące w Zaułek Jerzego Grotowskiego. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy skręcony o 7° w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, składający się ze Starego Ratusza, Nowego Ratusza oraz kamienic. Czytaj więcej…

Regulamin
 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik zarejestrowany co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej od czasu pierwszego logowania.
 2. Artykuły oceniane są przez 30 dób.
 3. Artykuł dostaje medal, gdy:
  1. zostanie sprawdzony przez co najmniej trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne),
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia (kryteria oceny), chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione.
 4. Od sprawdzających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 7. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons.
Uwagi dodatkowe
Zgłaszanie
Przed zgłoszeniem artykułu zapoznaj się z tekstem Jak napisać doskonały artykuł, z którego dowiesz się, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego zapoznaj się z zasadami i zaleceniami edycyjnymi przyjętymi w Wikipedii.
Przy zgłaszaniu należy podać, kto zgłasza. Anonimowe zgłoszenia oraz nominacje przez Wikipedystów, niespełniających warunku stażowego, są usuwane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub nie spełniasz wymienionych w regulaminie kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do warsztatu PANDA.
Zalecenia dla dyskutujących
 1. Uwagi dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i pacynek nie są liczone, jednak zastrzeżenia zgłoszone z takich kont są uwzględniane przy podejmowaniu decyzji o wyróżnieniu.
 2. Niezwiązane z jakością artykułu wypowiedzi są wykreślane.
 3. Zaleca się, by każde zastrzeżenie było podane w oddzielnym akapicie.
 4. Nie należy powtarzać zgłoszonych przez innych uczestników dyskusji uwag. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zgłoszonego zastrzeżenia należy pisać pod zgłoszeniem stosując wcięcie.
 5. Rezultaty ocen i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.
Zakończenie dyskusji
 1. Na stronie dyskusji wypełnia się pola szablonu {{Licznik czasu propozycji wyróżnienia}} przydzielającego kategorię tej stronie. Dzięki temu zakończone dyskusje można będzie odnaleźć w jednej z podkategorii w kategorii Propozycje do Artykułów na Medal.
 2. Ze strony artykułu usuwa się informację o dyskusji nad przydzieleniem medalu i, jeżeli wniosek uznano za pozytywny, umieszcza się szablon {{wyróżnienie|AnM}}.
 3. Na samej górze strony dyskusji artykułu wkleja się i wypełnia szablon {{Medal głosowanie|data=...|strona=...}}.
 4. Ze strony propozycji do medalu usuwa się link do dyskusji nad nominacją, a na dole strony w sekcji 10 ostatnich rozstrzygnięć umieszcza się w odpowiedniej rubryce odsyłacz do artykułu.
 5. Na stronie w odpowiedniej sekcji Artykuły na Medal dodaje się link do nowo mianowanego artykułu medalowego.
Opiekunowie
Polimerek, Myopic pattern, Lukasz Lukomski, Farary oraz Jacek555
Instrukcja obsługi
Pierwsza nominacja artykułu do medalu
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.

 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|AnM}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem medalu.
Każda kolejna nominacja hasła do medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|AnM|Numer}}.

Propozycje[edytuj | edytuj kod]

Sergio Reina[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Napisany przeze mnie praktycznie od zera artykuł o kolumbijskim piłkarzu, który występował w Ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin. Wycisnąłem do maksimum wszystkie dostępne w Internecie źródła. Tam, gdzie działy są krótkie (np. „América Cali, Pumas i Depor”, „Życie prywatne”) – nie da się o tym znaleźć nic więcej. Kariera jest szczegółowo opisana, obszernie i kompleksowo uźródłowiona, tekst jest urozmaicony cytatami, statystykami występów. Zapraszam do głosowania! ChicagoFireFan (dyskusja) 03:25, 14 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Galinhomane (dyskusja) 16:06, 14 maj 2021 (CEST)

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny dopracowany przeze mnie artykuł z MCU, wydaje mi się, że może ubiegać się o medal. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi, wskazanie ewentualnych braków lub poprawki stylistyczne (liczę, że tym razem nic nie przeoczyłem). Artykuł zgłaszany do AnM w 2016 roku, od tamtego momentu znacznie rozbudowany i poprawiony. Mike210381 (dyskusja) 20:33, 8 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez

Captain America: Pierwsze starcie[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny dopracowany przeze mnie artykuł z MCU, wydaje mi się, że może ubiegać się o medal. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi, wskazanie ewentualnych braków lub poprawki stylistyczne (liczę, że tym razem nic nie przeoczyłem). Artykuł zgłaszany do AnM w 2016 roku i do DA w 2017 roku, od tamtego momentu znacznie rozbudowany i poprawiony. Mike210381 (dyskusja) 20:28, 8 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. W dziale Wydanie występuje zdanie Film zadebiutował dla szerszej publiczności w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i we Włoszech. Ale kiedy konkretnie? Brak w tym zdaniu daty. Alvea (dyskusja) 13:35, 16 maj 2021 (CEST)
  @Alvea dzięki za spostrzeżenie, gdzieś mi umknęło. Już dodane. Mike210381 (dyskusja) 16:44, 16 maj 2021 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
 1. W dziale Zdjęcia i postprodukcja widnieje zdanie Hugo Weaving nosił na planie lateksową maskę. lecz nijak mi tu nie pasuje to zdanie w momencie gdy opisane są które studia wykonały jakie efekty specjalne. Możesz jakoś tak to przeredagować by miało to swoją przyczynę i skutek (aka ręce i nogi)? Rozumiem że ta maska miała jakiś wpływ na nakładane późniejsze efekty (?), ale w tym momencie to zdanie jest bardzo oderwane od całości. Alvea (dyskusja) 13:35, 16 maj 2021 (CEST)
  Chyba teraz trochę mniej od czapy ;) Mike210381 (dyskusja) 16:44, 16 maj 2021 (CEST)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez

Jan Paweł I[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł świeżo po uzyskaniu DA. Liczę, że temat wyczerpałem i artykuł może otrzymać medal (byłby to pierwszy AnM wśród papieży). Manitarski <debata> 15:56, 6 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez

Smółka pospolita[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie
Artykuł jest dość krótki jak na większość medalowych opisów roślin, ale w tym wypadku to gatunek prawie bez znaczenia użytkowego, bez związków czynnych, bez istotnych wątków dot. zagrożeń lub inwazyjności. Ot, trochę ciekawa (pokręcona) systematyka i walory ozdobne. Z potencjalnych felerów – brak mapy zasięgu (jest w linku zewnętrznym) – nie narysuję jej bo niejasne mocno są informacje o występowaniu gatunku w rejonie Turcji-Iranu-Kazachstanu. Niemal brak też informacji o chemii, ale to też z powodu braku danych (jedynie informację o saponinach znalazłem i wrzuciłem do artykułu). Artykuł bazuje na naukowej monografii gatunku i został względem niej znacznie rozszerzony. Ilustracji też jest sporo. Ponieważ w zasadzie trudno coś sensownego znaleźć i tu dodać – nominuję do medalu ze względu na kryterium wyczerpania tematu. Kenraiz (dyskusja) 10:19, 25 kwi 2021 (CEST)
Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Salicyna (dyskusja) 18:03, 25 kwi 2021 (CEST)

Sandakańskie marsze śmierci[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł na temat jednej z największych japońskich zbrodni wojennych popełnionych w czasie II wojny światowej. Przetłumaczony z en.wiki przez wikipedystę Lelek 2v, a następnie rozbudowany przeze mnie w oparciu o pozycje zakupione dzięki wikigrantowi WG 2020-7. Opisano wyczerpująco genezę i przebieg wydarzeń, a także powojenne procesy i upamiętnienie. Hasło jest całkiem nieźle zilustrowane. Zapraszam do głosowania i dyskusji.Dreamcatcher25 (dyskusja) 10:13, 23 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Hermod (dyskusja) 23:41, 23 kwi 2021 (CEST)
 2. Matrek (dyskusja) 01:52, 24 kwi 2021 (CEST) Unikałbym jednak wyrażeń w stylu "były następujące osoby [wyliczanka]", itp.
 3. Żyrafał (Dyskusja) 13:18, 7 maj 2021 (CEST)

Obóz jeniecki w Sandakanie[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Artykuł na temat japońskiego obozu jenieckiego z czasów II wojny światowej, w którym poniosło śmierć blisko 99% osadzonych jeńców – Australijczyków i Brytyjczyków. Opisano szczegółowo jego topografię, historię, powojenne procesy i upamiętnienie – kładąc jednak akcenty w taki sposób, aby nie powielać nadmiernie treści z hasła Sandakańskie marsze śmierci. Hasło jest całkiem nieźle zilustrowane zdjęciami i mapami. Zostało opracowane przede wszystkim w oparciu o pozycje książkowe zakupione dzięki wikigrantowi WG 2020-7. Zapraszam do głosowania i dyskusji.Dreamcatcher25 (dyskusja) 10:07, 23 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. Czy w źródłach znajdują się informacje jakie zarzuty postawiono w procesie poszczególnym członkom spisku jeńców? Jeśli tak, to dobrze byłoby je umieścić w tekście, bo bez nich sprawia to wrażenie dziury merytorycznej - wiemy na jaką karę skazano, a nie wiemy za co. Poza tym bardzo dobry artykuł. --Matrek (dyskusja) 00:46, 29 kwi 2021 (CEST)
  Zrobione Dzięki za dobre słowo. Uzupełniłem o informacje nt. zarzutów stawianych oskarżonym - tam gdzie źródła precyzowały te zarzuty.Dreamcatcher25 (dyskusja) 10:35, 29 kwi 2021 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
 1. Brakowało mi miejscami linków np. obóz jeniecki w Kuchingu, Armia Garnizonowa Borneo/37. Armia, japoński ruch oporu. Wydaje mi się, że też inne obozy jenieckie wzmiankowane w treści powinny być linkowane (teraz na ogół są tylko linki do ich lokalizacji). Kenraiz (dyskusja) 22:08, 14 maj 2021 (CEST)
  Zrobione Dodałem kilka czerwonych linków, choć nie w przypadku ruchu oporu, gdyż ciężko mi stwierdzić jego encyklopedyczność (nie była to organizacja w ścisłym znaczeniu tego słowa). Przy tej okazji muszę Ci @Kenraiz podziękować, gdyż badając wikidane znalazłem i dodałem dwa nowe zdjęcia, na które w innym wypadku pewnie bym szybko nie trafił.Dreamcatcher25 (dyskusja) 08:59, 15 maj 2021 (CEST)
Uwagi do uźródłowienia
 1. Na końcu sekcji o operacji Kingfisher brakuje przypisów do opinii że operacja była niewykonalna, albo też są w środku zdania - co samo w sobie nie jest dobrą praktyką. --Matrek (dyskusja) 00:46, 29 kwi 2021 (CEST)
  Zrobione Przeniosłem przypisy na koniec zdania.Dreamcatcher25 (dyskusja) 10:35, 29 kwi 2021 (CEST)
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Hermod (dyskusja) 22:56, 25 kwi 2021 (CEST)
 2. --Matrek (dyskusja) 17:05, 29 kwi 2021 (CEST)
 3. Kenraiz (dyskusja) 22:08, 14 maj 2021 (CEST) Drobna uwaga wyżej

Strażnicy Galaktyki vol. 2[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny dopracowany przeze mnie artykuł z MCU, wydaje mi się, że może ubiegać się o medal. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi, wskazanie ewentualnych braków lub poprawki stylistyczne (liczę, że tym razem nic nie przeoczyłem). Mike210381 (dyskusja) 23:41, 18 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. Przyznaję, że w dziale rozwój projektu brakuje mi na samym początku działu jakiegoś takiego zdania w stylu potwierdzono powstawanie sequela wtedy i wtedy i będzie za niego również odpowiadał Gunn. 1 2. Napisałeś takie zdanie np w dziale kontynuacje w Strażnicy Galaktyki. Myślę że tu w arcie też powinno ono się znaleźć, zamiast zaczynania "wtedy będzie premiera". Można również dodać że to pierwszy film pełnometrażowy kręcony w 8K Alvea (dyskusja) 14:33, 6 maj 2021 (CEST)
  @Alvea Informacja o sequelu została po raz pierwszy podana podczas panelu studia na SDCC z datą premiery. Było to pierwsze info o kontynuacji. Nielogiczne byłoby, gdybym zaczął od innego zdania. Rzecz jasna dodałem zaraz po zdanie: „Poinformowano wtedy, że Gunn powróci na stanowisku reżysera i napisze scenariusz.”. Rzeczywiście go brakowało. Dodałem też info o 8K. Mike210381 (dyskusja) 16:47, 6 maj 2021 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
 1. w dziale rozwój projektu zdanie "W lutym 2015 roku James Gunn poinformował, że przedstawił gotowy scenariusz wytwórni." nie jest uźródłowione. Alvea (dyskusja) 14:33, 6 maj 2021 (CEST)
  Źródło jest przy następnym zdaniu, jednak to zdanie nie do końca było prawdziwe. Wtopa :( Teraz jest „przedstawi scenariusz wytwórni w ciągu najbliższych kilku tygodni”. Mike210381 (dyskusja) 16:47, 6 maj 2021 (CEST)
  Tak btw, ja treść tego przypisu, o którym wspominasz, przeczytałam zanim tę uwagę tu poczyniłam. Alvea (dyskusja) 17:36, 6 maj 2021 (CEST)
  Domyślam się ;) Mike210381 (dyskusja) 17:52, 6 maj 2021 (CEST)
  • Swoją drogą wydaje mi się, że lepiej by było gdyby te przypisy były po każdym zdaniu do którego się odnoszą, a nie że jest kilka zdań bez przypisu i dopiero przypis, bo parę takich miejsc w artykule jest. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 17:19, 6 maj 2021 (CEST)
  @AramilFeraxa z zasady w języku polskim przypisy wstawiane są po podanej informacji, niezależnie, ile jest zdań. Czasami jedno przypis uźródławia 2, 3 lub więcej zdań pod rząd, jaki jest sens powielania go? Mike210381 (dyskusja) 17:52, 6 maj 2021 (CEST)
  Taki sens, że przypis wstawiamy najlepiej po każdej informacji, jak nawet jest napisane w poradnikach dla początkujących. Po to też między innymi służy chyba opcja "użyj istniejącego przypisu". Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 18:12, 6 maj 2021 (CEST)
  Po informacji, a nie po zdaniu. Jeżeli dany przypis odnosi się do kilku zdań z rzędu, to wstawiamy na końcu, a nie przy każdym zdaniu. Informacja nie jest równoznaczna z jednym zdaniem. Opcja „użyj istniejącego przypisu” nie do tego służy, aby powielać bezsensownie przypisy. Popatrz sobie na jakikolwiek artykuł wyróżniony. Mike210381 (dyskusja) 18:36, 6 maj 2021 (CEST)
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Alvea (dyskusja) 17:36, 6 maj 2021 (CEST)
 2. Kobrabones (dyskusja) 02:46, 8 maj 2021 (CEST)
 3. Ironupiwada (dyskusja) 19:35, 8 maj 2021 (CEST)

Strażnicy Galaktyki (film)[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Kolejny dopracowany przeze mnie artykuł z MCU, wydaje mi się, że może ubiegać się o medal. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi, wskazanie ewentualnych braków lub poprawki stylistyczne (liczę, że tym razem nic nie przeoczyłem). Mike210381 (dyskusja) 23:41, 18 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. W recenzjach cały czas na zmianę jest stwierdził(a) oraz napisał(a). Proponuję w jakiś sposób gdzieniegdzie pozamieniać. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 19:51, 26 kwi 2021 (CEST)
  @AramilFeraxa Tak jest w ponad 10 zgłoszonych przeze mnie w ostatnich miesiącach, które uzyskały wyróżnienie. Nie widzę potrzeby zamiany. Mike210381 (dyskusja) 20:16, 26 kwi 2021 (CEST)
  To że jest w 10 czy 100 to nie znaczy, że tu nie może zostać zmienione, ale zostawiam to już Tobie. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 21:20, 26 kwi 2021 (CEST)
 1. Zauważyłam artykuł, gdzie napisano, że budżet był większy niż zakładano, a przy okazji odwołują się do Box Office Mojo i jego estymatów. Jakbyś mógł zerknąć. W dziale muzyka można także wspomnieć, że album Awesome Mix Vol. 1 wylądował na szczycie listy Billboard 200. Alvea (dyskusja) 17:33, 30 kwi 2021 (CEST)
  @Alvea Poprawiłem i uściśliłem kwestie budżetu i dodałem info o zestawieniu Billboard 200. Mike210381 (dyskusja) 18:14, 30 kwi 2021 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
 1. Sekcja Zdjęcia i postprodukcja, przypis nr 53 – mamy tam wypisane takie studio jak Gradient FX, którego nie ma w artykule, są za to Secret Lab oraz Technicolor VFX, których nie ma w źródle, plus w tymże źródle wśród odpowiadających za efekty jest Stephane Ceretti, ale nie ma Oliviera Dumonta, który wymieniony został w artykule. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 08:52, 25 kwi 2021 (CEST)
  @AramilFeraxa Gradient wygląda na błąd ze strony Art of VFX, Variety podaje analogicznie do napisów końcowych (właśnie sprawdziłem), więc podmieniłem (Grandienta tam nie ma). Dumont nie wiem, skąd się tam wziął, jakieś moje niedopatrzenie, powinien być Paul Corbould. Już poprawione, dzięki za wyłapanie. Mike210381 (dyskusja) 12:58, 25 kwi 2021 (CEST)
 2. Sekcja Casting przypis nr 44 – nie mówi o potwierdzeniu angażu Reilly'ego ani o jego roli. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 19:41, 26 kwi 2021 (CEST)
  Uciekło mi powtórzenie przypisu z obsady. Poprawione. Mike210381 (dyskusja) 20:16, 26 kwi 2021 (CEST)
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 21:20, 26 kwi 2021 (CEST)
 2. Alvea (dyskusja) 21:10, 30 kwi 2021 (CEST)
 3. Kobrabones (dyskusja) 02:08, 8 maj 2021 (CEST)

Dyskusje przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Informacje o dyskusji

Tutaj znajdują się hasła:

 1. wobec których nie pojawiły się zastrzeżenia do uznania artykułu za medalowy, lecz które w trakcie trwania dyskusji nie zostały sprawdzone przez wymaganą liczbę użytkowników,
 2. do których zgłoszono zastrzeżenia w ostatnim momencie trwania dyskusji,
 3. w dyskusji nad którymi uznano, że na poprawę zastrzeżeń potrzeba więcej czasu,
 4. do których zgłoszono poważne zastrzeżenia, ale artykuły aktualnie nie są poprawiane z powodu nieaktywności w projekcie zaangażowanych wikipedystów.
Dyskusja jest przedłużana o 30 dni.


Weryfikacja medalu[edytuj | edytuj kod]

Procedura weryfikacji medalu
 1. Artykuł do weryfikacji medalu może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PdAnM,
 2. Należy podać przyczynę zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu medalu następuje po miesiącu od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji nie należy zdejmować szablonu medalu,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci medal, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.
Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić artykuł do warsztatu PANDA.
Instrukcja techniczna
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • W wygenerowanej poniżej linijce w miejsce Nazwa wpisz tytuł hasła, które chcesz zgłosić do weryfikacji. W ten sposób zostanie utworzona podstrona oceny hasła.

 • Na nowo utworzonej podstronie oceny uzasadnij, dlaczego uważasz, że artykuł nie zasługuje na wyróżnienie medalem.
 • W sekcji „Weryfikacja medalu” wstaw link w formacie {{/Nazwa/weryfikacja}} do nowo utworzonej i zapisanej podstrony oceny hasła. Nowe zgłoszenia znajdują się na górze sekcji.
 • W haśle, które chcesz poddać pod ocenę, wstaw szablon {{Weryfikacja wyróżnienia|AnM}}.
 • Poinformuj autora hasła i odpowiednie wikiprojekty o trwającej dyskusji.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji medalu
 • Utwórz podstronę dyskusji według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Nazwa/weryfikacja/2}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|AnM|2}}.

Twierdza Zamość[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie
Stary medal jeszcze z 2007 roku (dyskusja). Obecnie nie spełnia wymagań, 6 przypisów z czego dwa to uwagi. Sidevar (dyskusja) 22:33, 29 kwi 2021 (CEST)
Dostrzeżone braki i błędy merytoryczne
Dostrzeżone braki stylu (język, struktura)
Dostrzeżone braki uźródłowienia
Dostrzeżone braki w neutralności
Dostrzeżone błędy techniczne
Poprawiono
Sprawdzone przez
 1. Niestety, ale nie spełnia obecnych wymagań dotyczących uźródłowienia. Boston9 (dyskusja) 23:27, 9 maj 2021 (CEST)

10 ostatnich rozstrzygnięć[edytuj | edytuj kod]

Hasła oznaczone jako AnM
Hasła, które nie uzyskały oznaczenia AnM
Hasła, którym po dyskusji pozostawiono oznaczenie AnM
Hasła, którym odebrano oznaczenie AnM

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.