WikiReader

WikiReader

WikiReader – kieszonkowy czytnik tekstu typu PDA, tajwańskiej firmy Openmoko Inc, przeznaczony do przeglądania tekstowych wersji stron Wolnej Encyklopedii Wikipedia w trybie offline.

To niewielkie, zasilane dwoma ogniwami typu AAA urządzenie, ma możliwość przechowywania w swojej pamięci do 3 milionów stron zapisanych na karcie pamięci microSD, dzięki czemu istnieje możliwość bieżącej aktualizacji bazy danych. Monochromatyczny wyświetlacz LCD wyposażony został w funkcję ekranu dotykowego, dzięki której możliwe było umieszczenie na nim standardowej klawiatury QWERTY.

W chwili obecnej bezpłatna aktualizacja bazy danych WikiReadera możliwa jest jedynie przez stronę domową urządzenia. W przyszłości możliwe będzie odpłatne zamówienie drogą pocztową karty SD z aktualizacją. Usługa ma być świadczona kilka razy do roku w zamian za niewielki abonament.

Wirtualna klawiatura WikiReader
Wirtualna klawiatura WikiReader

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.