Virgil Sollozzo

Virgil „Turek” Sollozzo (ur. 2 maja 1899[potrzebny przypis] zm. 4 stycznia 1946) – diler heroiny, fikcyjny bohater z powieści Maria PuzaOjciec chrzestny” oraz filmu o tym samym tytule. W filmie zagrał go Al Lettieri.

Sollozzo początkowo pracował dla rodziny Tattagliów. Posiadał pola maku w Turcji, a na Sycylii przerabiał surowiec na heroinę. Jego doskonała znajomość posługiwania się nożem pomogła mu w zdobyciu swojej reputacji. W 1945 roku prosił o dofinansowanie dona Vita Corleone, a gdy ten odmówił, Turek kazał go zabić. Przed zamachem, porwał Toma Hagena i szantażował go, aby Tom przekonał Sonny’ego do wejścia w ten biznes.

Z pomocą Bruna Tattaglii zabija Lucę Brasiego, „młota” rodziny Corleone. Wraz ze skorumpowanym kapitanem, Markiem McCluskeyem zaprowadza terror w Nowym Jorku.

W 1946 roku pozoruje zawarcie pokoju prosząc o spotkanie z Michaelem Corleone. W restauracji Louisa, Michael dokonuje na obydwu egzekucji (wychodząc do toalety po uprzednio ukrytą broń).


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.