Tour de France 2020

Tour de France 2020 Cycling (road) pictogram.svg
Tadej Pogačar (2020-09-20) - Yellow jersey - Tour de France 2020.jpg
Informacje ogólne
Wyścig107. Tour de France
KategoriaUCI World Tour 2020 2.UWT
Etapów21
Daty29 sierpnia – 20 września 2020
Dystans3484,2 km
PaństwoFRA Francja
StartNicea
MetaParyż
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło146
Średnia prędkość40,22 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceSLO Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
Drugie miejsceSLO Primož Roglič[3] (Jumbo-Visma)
Trzecie miejsceAUS Richie Porte (Trek-Segafredo)
PunktowaIRL Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step)
GórskaSLO Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
MłodzieżowaSLO Tadej Pogačar[2] (UAE Team Emirates)
NajaktywniejszychSUI Marc Hirschi[1] (Sunweb)
DrużynowaESP Movistar
Route of the 2020 Tour de France.png
◀ 20192021
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Tour de France 2020 – 107. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France, która odbyła się w dniach 29 sierpnia–20 września 2020. Wyścig był częścią UCI World Tour 2020.

Początkowo wyścig miał wystartować 27 czerwca 2020, jednak ze względu na pandemię COVID-19 jego start został przełożony na 29 sierpnia 2020[4].

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Wyścig składał się z 21 etapów – 7 górskich (w tym jednej jazdy indywidualnej na czas), 6 etapów pagórkowatych i 8 etapów płaskich. Trasa wyścigu liczy 3470 kilometrów[5].

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 29 sieNiceaNicea
płaski
1561596 mNOR Alexander KristoffNOR Alexander Kristoff
2 30 sieNiceaNicea
górski
1864044 mFRA Julian AlaphilippeFRA Julian Alaphilippe
3 31 sieNiceaSisteron
płaski
1982978 mAUS Caleb EwanFRA Julian Alaphilippe
4 1 wrzSisteronOrcières
Hillystage.svg
160,53200 mSLO Primož RogličFRA Julian Alaphilippe
5 2 wrzGapPrivas
płaski
1831388 mBEL Wout Van AertGBR Adam Yates
6 3 wrzLe Teil – Mont Aigoual
Hillystage.svg
1913087 mKAZ Aleksiej ŁucenkoGBR Adam Yates
7 4 wrzMillauLavaur
płaski
1682007 mBEL Wout Van AertGBR Adam Yates
8 5 wrzCazères – Loudenvielle
górski
1413821 mFRA Nans PetersGBR Adam Yates
9 6 wrzPauLaruns
górski
1533500 mSLO Tadej PogačarSLO Primož Roglič
10 8 wrzOléronÎle de Ré
płaski
168,5528 mIRL Sam Bennett SLO Primož Roglič
11 9 wrzChâtelaillon-PlagePoitiers
płaski
167,51004 mAUS Caleb EwanSLO Primož Roglič
12 10 wrzChauvignySarran
Hillystage.svg
2183389 mSUI Marc HirschiSLO Primož Roglič
13 11 wrzChâtel-Guyon – Puy Mary
górski
191,54459 mCOL Daniel MartínezSLO Primož Roglič
14 12 wrzClermont-FerrandLyon
płaski
1942646 mDEN Søren Kragh AndersenSLO Primož Roglič
15 13 wrzLyonGrand Colombier
górski
174,52734 mSLO Tadej PogačarSLO Primož Roglič
16 15 wrzLa Tour-du-PinVillard-de-Lans
górski
1643903 mGER Lennard KämnaSLO Primož Roglič
17 16 wrzGrenoble – Col de la Loze
górski
1704430 mCOL Miguel Ángel López SLO Primož Roglič
18 17 wrzMéribelLa Roche-sur-Foron
górski
1755166 mPOL Michał Kwiatkowski SLO Primož Roglič
19 18 wrzBourg-en-BresseChampagnole
płaski
166,52208 mDEN Søren Kragh AndersenSLO Primož Roglič
20 19 wrzLure – Planche des Belles Filles
Mountain Time Trial Stage.svg
36,2962 mSLO Tadej PogačarSLO Tadej Pogačar
21 20 wrzMantes-la-JolieParyż
płaski
122788 mIRL Sam Bennett SLO Tadej Pogačar

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

WorldTeams (19)ProTeams (3)

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów[edytuj | edytuj kod]

Etap 1[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Team Emirates3h 46' 23"
2. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
3. Cees Bol NED HolandiaSunweb+ 0"
4. Sam Bennett IRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
5. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
6. Elia Viviani ITA WłochyCofidis, Solutions Crédits+ 0"
7. Giacomo Nizzolo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 0"
8. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
9. Anthony Turgis FRA FrancjaTotal Direct Énergie+ 0"
10. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alexander Kristoff yellow jersey, general classificationgreen jersey, points classificationNOR NorwegiaUAE Team Emirates3h 46' 13"
2. Mads Pedersen white jersey, young rider classificationDEN DaniaTrek-Segafredo+ 4"
3. Cees Bol NED HolandiaSunweb+ 6"
4. Sam Bennett IRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 10"
5. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 10"
6. Elia Viviani ITA WłochyCofidis, Solutions Crédits+ 10"
7. Giacomo Nizzolo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 10"
8. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 10"
9. Anthony Turgis FRA FrancjaTotal Direct Énergie+ 10"
10. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe FRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step4h 55' 27"
2. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb+ 0"
3. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1"
4. Greg Van Avermaet BEL BelgiaCCC Team+ 2"
5. Sergio Higuita COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 2"
6. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 2"
7. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana+ 2"
8. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 2"
9. Maximilian Schachmann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 2"
10. Alberto Bettiol ITA WłochyEF Pro Cycling+ 2"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe yellow jersey, general classificationFRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step8h 41' 35"
2. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 4"
3. Marc Hirschi white jersey, young rider classificationSUI SzwajcariaSunweb+ 7"
4. Sergio Higuita COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 17"
5. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 17"
6. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 17"
7. Davide Formolo ITA WłochyUAE Team Emirates+ 17"
8. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 17"
9. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 17"
10. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal5h 17' 42"
2. Sam Bennett IRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
3. Giacomo Nizzolo ITA WłochyNTT Pro Cycling+ 0"
4. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
5. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
6. Edward Theuns BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
7. Cees Bol NED HolandiaSunweb+ 0"
8. Matteo Trentin ITA WłochyCCC Team+ 0"
9. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
10. Niccolò Bonifazio ITA WłochyTotal Direct Énergie+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe yellow jersey, general classificationFRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step13h 59' 17"
2. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 4"
3. Marc Hirschi white jersey, young rider classificationSUI SzwajcariaSunweb+ 7"
4. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 17"
5. Davide Formolo ITA WłochyUAE Team Emirates+ 17"
6. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 17"
7. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 17"
8. Sergio Higuita COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 17"
9. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 17"
10. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma4h 07' 47"
2. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 0"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
4. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 0"
5. Julian Alaphilippe yellow jersey, general classificationFRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 0"
7. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 0"
8. Thibaut Pinot FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
9. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 0"
10. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe yellow jersey, general classificationFRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step18h 07' 04"
2. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 4"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 7"
4. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 11"
5. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 13"
6. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 17"
7. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 17"
8. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 17"
9. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 17"
10. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma4h 21' 22"
2. Cees Bol NED HolandiaSunweb+ 0"
3. Sam Bennett IRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
4. Peter Sagan green jersey, points classificationSVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
5. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
6. Luka Mezgec SLO SłoweniaMitchelton-Scott+ 0"
7. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
8. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
9. Clément Venturini FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 0"
10. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott22h 28' 30"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 3"
3. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 7"
4. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 9"
5. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 13"
6. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 13"
7. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 13"
8. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 13"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 13"
10. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Aleksiej Łucenko KAZ KazachstanAstana4h 32' 34"
2. Jesús Herrada ESP HiszpaniaCofidis, Solutions Crédits+ 55"
3. Greg Van Avermaet BEL BelgiaCCC Team+ 2' 15"
4. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Pro Cycling+ 2' 17"
5. Julian Alaphilippe FRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step+ 2' 52"
6. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 2' 53"
7. Michał Kwiatkowski POL PolskaIneos Grenadiers+ 2' 53"
8. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 2' 53"
9. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 2' 53"
10. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 2' 53"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott27h 03' 57"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 3"
3. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 7"
4. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 9"
5. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 13"
6. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 13"
7. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 13"
8. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 13"
9. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 13"
10. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma3h 32' 03"
2. Edvald Boasson Hagen NOR NorwegiaNTT Pro Cycling+ 0"
3. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
4. Christophe Laporte FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 0"
5. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
6. Clément Venturini FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 0"
7. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
8. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 0"
9. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 0"
10. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott30h 36' 00"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 3"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 9"
4. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 13"
5. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 13"
6. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 13"
7. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 13"
8. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 13"
9. Thibaut Pinot FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 13"
10. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale4h 02' 12"
2. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 47"
3. Carlos Verona ESP HiszpaniaMovistar+ 47"
4. Ilnur Zakarin RUS RosjaCCC Team+ 1' 09"
5. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Pro Cycling+ 1' 41"
6. Ben Hermans BEL BelgiaIsrael Start-Up Nation+ 3' 42"
7. Quentin Pacher FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 3' 42"
8. Søren Kragh Andersen DEN DaniaSunweb+ 4' 04"
9. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 6' 00"
10. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 6' 38"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates yellow jersey, general classificationGBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott34h 44' 52"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 3"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 9"
4. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 11"
5. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 13"
6. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 13"
7. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 13"
8. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 13"
9. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 48"
10. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 00"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates3h 55' 17"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
3. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb+ 0"
4. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 0"
5. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 0"
6. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 11"
7. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 11"
8. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 11"
9. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 11"
10. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 11"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma38h 40' 01"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 28"
4. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 15"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett IRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step3h 35' 22"
2. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
3. Peter Sagan green jersey, points classificationSVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Elia Viviani ITA WłochyCofidis, Solutions Crédits+ 0"
5. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
6. André Greipel GER NiemcyIsrael Start-Up Nation+ 0"
7. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
8. Cees Bol NED HolandiaSunweb+ 0"
9. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 0"
10. Luka Mezgec SLO SłoweniaMitchelton-Scott+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma42h 15' 23"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 28"
4. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 15"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal4h 00' 01"
2. Sam Bennett green jersey, points classificationIRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 0"
3. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 0"
4. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
5. Clément Venturini FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 0"
6. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
7. Luka Mezgec SLO SłoweniaMitchelton-Scott+ 0"
8. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
9. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 0"
10. Ryan Gibbons RSA Południowa AfrykaNTT Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma46h 15' 24"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 28"
4. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 15"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb5h 08' 49"
2. Pierre Rolland FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 47"
3. Søren Kragh Andersen DEN DaniaSunweb+ 52"
4. Quentin Pacher FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 52"
5. Jesús Herrada ESP HiszpaniaCofidis, Solutions Crédits+ 52"
6. Maximilian Schachmann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 52"
7. Hugo Houle CAN KanadaAstana+ 52"
8. Sébastien Reichenbach SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 52"
9. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 56"
10. Nicolas Roche IRL IrlandiaSunweb+ 56"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma51h 26' 43"
2. Egan Bernal white jersey, young rider classificationCOL KolumbiaIneos Grenadiers+ 21"
3. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 28"
4. Romain Bardet FRA FrancjaAG2R La Mondiale+ 30"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 32"
6. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 32"
7. Tadej Pogačar SLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 02"
9. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 15"
10. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 42"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Pro Cycling5h 01' 47"
2. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 4"
3. Maximilian Schachmann GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 51"
4. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1' 33"
5. Pierre Rolland FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 1' 42"
6. Nicolas Edet FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 1' 53"
7. Simon Geschke GER NiemcyCCC Team+ 2' 35"
8. Marc Soler ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 43"
9. Hugh Carthy GBR Wielka BrytaniaEF Pro Cycling+ 3' 18"
10. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 3' 52"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma56h 34' 35"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
3. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 59"
4. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1' 10"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 1' 12"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 31"
7. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 42"
8. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 55"
9. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 2' 06"
10. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 14[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Søren Kragh Andersen DEN DaniaSunweb4h 28' 10"
2. Luka Mezgec SLO SłoweniaMitchelton-Scott+ 15"
3. Simone Consonni ITA WłochyCofidis, Solutions Crédits+ 15"
4. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 15"
5. Casper Pedersen DEN DaniaSunweb+ 15"
6. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 15"
7. Tony Martin GER NiemcyJumbo-Visma+ 15"
8. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 15"
9. Sonny Colbrelli ITA WłochyBahrain-McLaren+ 15"
10. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb+ 15"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma61h 03' 00"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 44"
3. Egan Bernal COL KolumbiaIneos Grenadiers+ 59"
4. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1' 10"
5. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 1' 12"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 31"
7. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 42"
8. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 55"
9. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 2' 06"
10. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 15[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates4h 34' 13"
2. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
3. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 5"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 8"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 15"
6. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 15"
7. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 15"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 15"
9. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 18"
10. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar+ 24"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma65h 37' 09"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 40"
3. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1' 34"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 45"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 2' 03"
6. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 2' 13"
7. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 2' 16"
8. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 3' 15"
9. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 5' 08"
10. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 5' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 16[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe4h 12' 52"
2. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 1' 27"
3. Sébastien Reichenbach SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 1' 56"
4. Pawieł Siwakow RUS RosjaIneos Grenadiers+ 2' 34"
5. Simon Geschke GER NiemcyCCC Team+ 2' 35"
6. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 2' 37"
7. Tiesj Benoot BEL BelgiaSunweb+ 2' 41"
8. Nicolas Roche IRL IrlandiaSunweb+ 2' 47"
9. Quentin Pacher FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 2' 51"
10. Julian Alaphilippe FRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma70h 06' 47"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 40"
3. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1' 34"
4. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 45"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 2' 03"
6. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 2' 13"
7. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 2' 16"
8. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 3' 15"
9. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 5' 19"
10. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 5' 43"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 17[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana4h 49' 10"
2. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma+ 15"
3. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 30"
4. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 56"
5. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 1' 01"
6. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 12"
7. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 20"
8. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 1' 20"
9. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1' 59"
10. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 2' 13"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma74h 56' 04"
2. Tadej Pogačar red polka dot jersey, mountains classificationwhite jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 26"
4. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 3' 05"
5. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 3' 14"
6. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 3' 24"
7. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 3' 27"
8. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 4' 18"
9. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 7' 23"
10. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar+ 9' 31"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 18[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michał Kwiatkowski POL PolskaIneos Grenadiers4h 47' 33"
2. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 0"
3. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 1' 51"
4. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 53"
5. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationred polka dot jersey, mountains classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 1' 53"
6. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 1' 54"
7. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 1' 54"
8. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 1' 54"
9. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-McLaren+ 1' 54"
10. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 54"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma79h 45' 30"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 27"
4. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 3' 06"
5. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 3' 28"
6. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 4' 19"
7. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 5' 55"
8. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 6' 05"
9. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 7' 24"
10. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar+ 12' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 19[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Søren Kragh Andersen DEN DaniaSunweb3h 36' 33"
2. Luka Mezgec SLO SłoweniaMitchelton-Scott+ 53"
3. Jasper Stuyven BEL BelgiaTrek-Segafredo+ 53"
4. Greg Van Avermaet BEL BelgiaCCC Team+ 53"
5. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 53"
6. Nikias Arndt GER NiemcySunweb+ 53"
7. Luke Rowe GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 59"
8. Sam Bennett green jersey, points classificationIRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step+ 1' 02"
9. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 1' 02"
10. Matteo Trentin ITA WłochyCCC Team+ 1' 02"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma83h 29' 41"
2. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates+ 57"
3. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 1' 27"
4. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 3' 06"
5. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 3' 28"
6. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 4' 19"
7. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 5' 55"
8. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 6' 05"
9. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 7' 24"
10. Alejandro Valverde ESP HiszpaniaMovistar+ 12' 12"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 20[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates55' 55"
2. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 1' 21"
3. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 1' 21"
4. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 1' 31"
5. Primož Roglič yellow jersey, general classificationSLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 56"
6. Rémi Cavagna FRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step+ 1' 59"
7. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-McLaren+ 2' 29"
8. David de la Cruz ESP HiszpaniaUAE Team Emirates+ 2' 40"
9. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 2' 45"
10. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 2' 54"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar yellow jersey, general classificationwhite jersey, young rider classificationred polka dot jersey, mountains classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates84h 26' 33"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 59"
3. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 3' 30"
4. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 5' 58"
5. Enric Mas ESP HiszpaniaMovistar+ 6' 07"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 6' 47"
7. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 7' 48"
8. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 8' 02"
9. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 9' 25"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-McLaren+ 14' 03"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 21[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett green jersey, points classificationIRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step2h 53' 32"
2. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
3. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe+ 0"
4. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Team Emirates+ 0"
5. Elia Viviani ITA WłochyCofidis, Solutions Crédits+ 0"
6. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 0"
7. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal+ 0"
8. Hugo Hofstetter FRA FrancjaIsrael Start-Up Nation+ 0"
9. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 0"
10. Max Walscheid GER NiemcyNTT Pro Cycling+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar yellow jersey, general classificationpolka dot jerseywhite jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates87h 20' 05"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 59"
3. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo+ 3' 30"
4. Mikel Landa ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 5' 58"
5. Enric Mas yellow bib, teams classificationESP HiszpaniaMovistar+ 6' 07"
6. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana+ 6' 47"
7. Tom Dumoulin NED HolandiaJumbo-Visma+ 7' 48"
8. Rigoberto Urán COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 8' 02"
9. Adam Yates GBR Wielka BrytaniaMitchelton-Scott+ 9' 25"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain-McLaren+ 14' 03"
11. Guillaume Martin FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits+ 16' 56"
12. Alejandro Valverde yellow bib, teams classificationESP HiszpaniaMovistar+ 17' 41"
13. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers+ 25' 53"
14. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 31' 04"
15. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 42' 20"
16. Pello Bilbao ESP HiszpaniaBahrain-McLaren+ 55' 56"
17. Nairo Quintana COL KolumbiaArkéa-Samsic+ 1h 03' 07"
18. Pierre Rolland FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM+ 1h 08' 26"
19. Carlos Verona yellow bib, teams classificationESP HiszpaniaMovistar+ 1h 19' 54"
20. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma+ 1h 20' 31"
21. Marc Soler yellow bib, teams classificationESP HiszpaniaMovistar+ 1h 31' 53"
22. Gorka Izagirre ESP HiszpaniaAstana+ 1h 36' 12"
23. Esteban Chaves COL KolumbiaMitchelton-Scott+ 1h 38' 45"
24. Sébastien Reichenbach SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 1h 39' 27"
25. Kenny Elissonde FRA FrancjaTrek-Segafredo+ 1h 40' 06"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacja punktowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja punktowa
KolarzPaństwoDrużynaPunkty
1. Sam Bennett green jersey, points classificationIRL IrlandiaDeceuninck-Quick-Step380 pkt
2. Peter Sagan SVK SłowacjaBora-Hansgrohe284 pkt
3. Matteo Trentin ITA WłochyCCC Team260 pkt
4. Bryan Coquard FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM181 pkt
5. Wout Van Aert BEL BelgiaJumbo-Visma174 pkt
6. Caleb Ewan AUS AustraliaLotto-Soudal170 pkt
7. Julian Alaphilippe FRA FrancjaDeceuninck-Quick-Step150 pkt
8. Tadej Pogačar yellow jersey, general classificationpolka dot jerseywhite jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates143 pkt
9. Søren Kragh Andersen DEN DaniaSunweb138 pkt
10. Michael Mørkøv DEN DaniaDeceuninck-Quick-Step138 pkt

Klasyfikacja górska[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja górska
KolarzPaństwoDrużynaPunkty
1. Tadej Pogačar red polka dot jersey, mountains classificationyellow jersey, general classificationwhite jersey, young rider classificationSLO SłoweniaUAE Team Emirates82 pkt
2. Richard Carapaz ECU EkwadorIneos Grenadiers74 pkt
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma67 pkt
4. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb62 pkt
5. Miguel Ángel López COL KolumbiaAstana51 pkt
6. Benoît Cosnefroy FRA FrancjaAG2R La Mondiale36 pkt
7. Pierre Rolland FRA FrancjaB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM36 pkt
8. Richie Porte AUS AustraliaTrek-Segafredo36 pkt
9. Nans Peters FRA FrancjaAG2R La Mondiale32 pkt
10. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe27 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja młodzieżowa
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tadej Pogačar white jersey, young rider classificationyellow jersey, general classificationpolka dot jerseySLO SłoweniaUAE Team Emirates87h 20' 05"
2. Enric Mas yellow bib, teams classificationESP HiszpaniaMovistar+ 6' 07"
3. Valentin Madouas FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 1h 42' 43"
4. Daniel Martínez COL KolumbiaEF Pro Cycling+ 1h 55' 12"
5. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 2h 15' 39"
6. Harold Tejada COL KolumbiaAstana+ 2h 37' 02"
7. Niklas Eg DEN DaniaTrek-Segafredo+ 2h 50' 04"
8. Marc Hirschi SUI SzwajcariaSunweb+ 2h 54' 34"
9. Neilson Powless USA Stany ZjednoczoneEF Pro Cycling+ 3h 03' 09"
10. Pawieł Siwakow RUS RosjaIneos Grenadiers+ 4h 15' 38"

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja drużynowa
DrużynaPaństwoCzas
1. Movistar yellow bib, teams classificationESP Hiszpania262h 14' 58"
2. Jumbo-Visma NED Holandia+ 18' 31"
3. Bahrain-McLaren BRN Bahrajn+ 57' 10"
4. EF Pro Cycling USA Stany Zjednoczone+ 1h 16' 43"
5. Ineos Grenadiers GBR Wielka Brytania+ 1h 32' 01"
6. Trek-Segafredo USA Stany Zjednoczone+ 1h 39' 39"
7. Astana KAZ Kazachstan+ 1h 47' 15"
8. AG2R La Mondiale FRA Francja+ 2h 58' 47"
9. UAE Team Emirates UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie+ 3h 06' 46"
10. Mitchelton-Scott AUS Australia+ 3h 25' 10"

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. (fr) Tour de France : Marc Hirschi (Sunweb) remporte le prix du Super Combatif, lequipe.fr, 19 września 2020.
  2. a b c (fr) Tour de France 2020 : un jeune vainqueur, Tadej Pogacar, et de vieux doutes, lemonde.fr, 21 września 2020.
  3. (fr) Primoz Roglic : « On verra dans l'avenir si je peux encore gagner un Tour », lequipe.fr, 20 września 2020.
  4. Tour de France to go ahead at end of August after coronavirus delay (ang.). bbc.com, 2020-04-15. [dostęp 2020-08-12].
  5. 2020 Route (ang.). letour.fr. [dostęp 2020-08-12].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.