Teodora Andreewa

Andrea
ilustracja
Imię i nazwisko Teodora Rumenowa Andreewa
Data i miejsce urodzenia 23 stycznia 1987
Sofia
Gatunki Czalga, Pop
Zawód piosenkarka
modelka
Aktywność od 2006
Wydawnictwo Payner Music
Roton
Powiązania Coşti Ioniţă, Indira Radić, Mario Winans, Bob Sinclar, Shaggy, Galena, Alek Sandar
Strona internetowa

Teodora Andreewa (bułg. Теодора Андреева) (ur. 23 stycznia 1987 w Sofii) – bułgarska modelka i piosenkarka czalgowa i popowa znana jako Andrea.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Występowała na scenie od najmłodszych lat. Jej talent odkrył producent muzyczny Ljusi Iłarionow. W 2006 wydała swój pierwszy singel (Kato nepoznat), a miesiąc później wideoklip do piosenki. W marcu 2008 ukazał się pierwszy album piosenkarki Ogyn na krywta, a ona sama pojawiła się na okładce bułgarskiej edycji Playboya. W tym samym roku rozpoczęła występy z rumuńskim piosenkarzem Costi Ioniţą. Zaśpiewany w duecie utwór Samo moj stał się jednym z największych przebojów sezonu letniego w Bułgarii. Ioniţă skomponował muzykę do kilku kolejnych przebojów Andrei (Izbiram tebe, Upotrebena, Nebłagodaren, Ljubownik). Andrea i Costi uczestniczyli także razem w projekcie muzycznym Sahara. W czasie realizacji projektu śpiewała także z rumuńskim didżejem Geo da Silvą (Bellezza).

W 2012 ukazał się singel i wideoklip utworu Łosza, który zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów w Bułgarii, Rumunii, Serbii i Turcji. W tym czasie Andrea przerwała współpracę z Costi Ioniţą, a nowy singel wydała w wytwórni Roton (Only You). W 2013 piosenkarka rozpoczęła współpracę z serbską wokalistką Indirą Radić.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Wideoalbumy[edytuj | edytuj kod]

  • 2010: Andrea Best Video Selection

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.