Santino Corleone

Santino „Sonny” Corleone (ur. 31 grudnia 1916, zm. 7 sierpnia 1948) – postać fikcyjna z powieści Maria Puzo Ojciec chrzestny oraz filmu Francisa Forda Coppoli o tym samym tytule.

Santino jest najstarszym synem Vita Corleone i jego żony Carmelli. Po nieudanym zamachu na jego ojca zostaje tymczasowym donem i doprowadza do wojny gangów w Nowym Jorku. W powieści przedstawiony został jako kobieciarz, zapalczywy, nieprzejednany zabójca wszystkich wrogów rodziny Corleone. Jednak jak pisze Mario Puzo, Sonny w głębi duszy miał miękkie serce - nie potrafił uderzyć kobiety, ani walczyć z bezbronnym. On też zabrał z ulicy Toma Hagena, kiedy był małym chłopcem. Został mordercą, bo po prostu musiał, takie było przeznaczenie najstarszego syna Vita Corleone. W filmie Vito wypowiada słowa wiedziałem, że to czeka Santina. Właśnie emocjonalność i impulsywność, doprowadza Sonny’ego do śmierci na autostradzie, na którą został zwabiony przez swojego szwagra, Carla Rizziego. Kiedy płacił za wjazd na autostradę, z budki celnej i sąsiednich samochodów członkowie innych rodzin otworzyli do niego ogień, w wyniku czego zginął na miejscu (mając zaledwie 31 lat).

Jego żoną była Sandra, z którą miał czworo dzieci:

  • Francescę (ur. 1937),
  • Kathryn (ur. 1937, bliźniaczka Franceski),
  • Franka (ur. 1940),
  • Santina juniora (ur. 1945).

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

W rolę Sonny’ego w filmie wcielił się James Caan.

W filmie Ojciec chrzestny III nowym donem zostaje nieślubny syn Sonny’ego i jego kochanki, Lucy Mancini – Vincent Mancini-Corleone. Jest to jednak zaprzeczenie treści książki, ponieważ matka Vincenta, a zarazem kochanka Sonny’ego, po jego śmierci powiedziała Tomowi Hagenowi, że nie jest w ciąży. Poza tym w powieści wyszła za mąż za lekarza i nie miała dzieci.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.