Ravi Zacharias

Ravi Zacharias
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 26 marca 1946
Madras, Indie
Data i miejsce śmierci 19 maja 2020
Atlanta, Georgia
Miejsce pochówku
Wyznanie ewangelikalizm
Strona internetowa

Ravi Zacharias (ur. 26 marca 1946 w Madras, Indie, zm. 19 maja 2020 w Atlancie[1]) – kanadyjsko-amerykański apologeta chrześcijański, związany z ewangelicznym nurtem protestantyzmu. Założyciel i prezes organizacji Ravi Zacharias International Ministries (RZIM). Autor ponad 30 książek w dziedzinie apologetyki[2]. Przemawiał na wielu prestiżowych uniwersytetach, takich jak Harvard, Dartmouth, Johns Hopkins i Cambridge[3].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Ravi urodził się w Indiach i wychował w anglikańskiej rodzinie, został jednak ateistą. Jego nawrócenie na chrześcijaństwo nastąpiło podczas czytania Biblii w szpitalu, gdy jako nastolatek próbował popełnić samobójstwo. Wyemigrował do Kanady w wieku 20 lat. Tam rozpoczął swoją posługę w Chrześcijańskim i Misyjnym Sojuszu (CMA)[2].

Ukończył licencjat z teologii na Ontario Bible College (obecnie Tyndale University) i uzyskał magistra na Trinity International University. W 1977 roku rozpoczął swoją posługę ewangelizacyjną dla Stanów Zjednoczonych. Został wyświęcony przez CMA w roku 1980. W roku 1984 założył organizację RZIM, która rozrosła się do około 200 pracowników w 16 biurach na całym świecie, z 20 podróżującymi mówcami[2].

Jego najlepiej sprzedająca się książka – Man Live Without God? – sprzedała się w 1995 roku w 500 tys. egzemplarzach. Jego najnowsza książka – The Logic of God: 52 Christian Essentials for the Heart and Mind, w roku 2020, zdobyła nagrodę Evangelical Christian Publishers Association, w kategorii studiów biblijnych[2]. Występował w programach radiowych Just Thinking i Let My People Think[3].

Stał się jednym z najsłynniejszych chrześcijańskich apologetów na świecie[3]. Zmarł 19 maja 2020, zostawiając żonę Margaret i ich troje dzieci[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. World-Renowned Christian Apologist Ravi Zacharias Dies.
  2. a b c d e Daniel Silliman, Ravi Zacharias Dies of Cancer, News & Reporting [dostęp 2020-05-19] (ang.).
  3. a b c Zacharias – World Changers – About, Indiana Wesleyan University [dostęp 2020-05-19].

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.