Pomoc:Jak skompletować Grupę Artykułów

Grupa Wyróżnionych Artykułów i Grupa Wzorcowych Artykułów to zestaw najlepszych artykułów, które opisują w pełni dany temat. Poza wszelkimi innymi zasadami i zaleceniami znajdującymi się w Wikipedii powinny również spełniać poniższe warunki:

 1. Dotyczą różnych haseł, których tematyka jest ze sobą powiązana.
  (a) Składa się przynajmniej z trzech osobnych haseł.
  (b) Wszystkie artykuły są ze sobą jasno powiązane poprzez jasno zdefiniowany wspólny temat.
  (c) Wszystkie artykuły znajdujące się w jednym temacie linkują do siebie nawzajem, najlepiej poprzez wspólny szablon lub kategorię.
  (d) W temacie nie brakuje (lub nie są one zalążkami) oczywistych artykułów.
  (e) Artykuły wchodzące w zakres tematyczny danej grupy, które jednak nie są ściśle ujęte w owej grupie, powinny znaleźć się przynajmniej w jednym z pobocznych artykułów obejmujących dane zagadnienie.
 2. Temat musi mieć hasło lub listę wprowadzającą i podsumowującą.
 3. Każde hasło musi być najwyższej jakości, włączając w to w szczególności przypisy.
  (a) Grupa Wzorcowych Artykułów powinna:
  (i) Składać się przynajmniej w połowie z Artykułów na Medal lub List na Medal, z czego przynajmniej dwa takie hasła na medal muszą się pojawić w danej grupie;
  (ii) Wszystkie pozostałe artykuły są Dobrymi Artykułami.
  (b) Grupa Wyróżnionych Artykułów powinna:
  (i) Składać się wyłącznie z List na Medal lub Dobrych Artykułów lub Artykułów na Medal
  (c) Hasła, które nie mogą uzyskać statusu Listy na Medal, Dobrego Artykułu lub Artykułu na Medal z powodu zbyt małej liczby źródeł (dotyczy wyłącznie List na Medal) lub z powodu zbyt gwałtownych zmian w haśle związanych z aktualnymi wydarzeniami na świecie (dotyczy zarówno list, jak i artykułów), muszą przejść indywidualną ocenę jakości, która powinna się opierać na zgodności z pięcioma podstawowymi filarami Wikipedii. W takim przypadku do haseł nie odnoszą się punkty 1.a; 3.a.ii; 3.b.i.

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.