Pożar pociągu relacji Karaczi–Rawalpindi

Pożar pociągu relacji Karaczi – Rawalpindi
Ilustracja
Trasa pociągu
Państwo  Pakistan
Miejsce 8 km od Lijakatpur
Data 31 października 2019
Godzina 6:30
Ofiary śmiertelne 74 osoby
Ranni 43 osoby
Położenie na mapie Pakistanu
Mapa lokalizacyjna Pakistanu
miejsce zdarzenia
miejsce zdarzenia
Ziemia29°00′26″N 70°59′20″E/29,007222 70,988889

Pożar pociągu relacji Karaczi – Rawalpindipożar pociągu pasażerskiego, który miał miejsce 31 października 2019 roku, 8 kilometrów od miasta Lijakatpur w Pakistanie. W wyniku zdarzenia, śmierć poniosły 74 osoby a 43 odniosły obrażenia[1][2].

Do wypadku doszło o godzinie 6:30 czasu lokalnego, gdy pociąg pasażerski jadący z miasta Karaczi do Rawalpindi znajdował się w prowincji Pendżab w Pakistanie[3][4]. Wielu pasażerów pociągu stanowili pielgrzymi podróżujący do Lahaur, aby wziąć udział w jednym z największych corocznych zgromadzeń religijnych w Pakistanie, zorganizowanym przez muzułmański ruch misyjny Tablighi Jamaat Sunni.

Według lokalnych władz, do pożaru doszło w wyniku wybuchu dwóch butli gazowych, których pasażerowie używali do przygotowywania posiłków[3]. Pożar szybko rozprzestrzenił się na trzy wagony. Część ofiar zginęła wyskakując z objętych ogniem jadących wagonów[5]. Zanim maszynista zorientował się, co się stało, i zatrzymał pociąg, upłynęło około 20 minut od wybuchu pożaru[1].

Premier Imran Khan zarządził przeprowadzenie natychmiastowego śledztwa w sprawie przyczyn wypadku[3].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.