Payrolling

Payrolling – w outsourcingu wydzielenie z działalności gospodarczej i przekazanie zewnętrznemu partnerowi (wyspecjalizowanej firmie) obsługi kadr i płac. Jedna z najmłodszych i najdynamiczniej rozwijających się odmian outsourcingu.

Szacuje się, że skorzystanie z payrollingu jest opłacalne dla firm zatrudniających ponad 20 osób – przy zewnętrznej obsłudze płac stu osób firma może już uzyskać znaczne oszczędności. Payrolling to głównie oszczędności związane z zatrudnieniem specjalistów oraz duża oszczędność czasu.

Do wad payrollingu można zaliczyć głównie pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa i poufności przekazywanej dokumentacji. Brak zaufania do firmy zewnętrznej jest głównym hamulcem dla wielu przedsiębiorców.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.