Paulie Gatto

Paulie Gatto - postać fikcyjna z serii Ojciec chrzestny.

Paulie był włoskim emigrantem w Ameryce. Jego pozycja w rodzinie nie była zbyt wysoka, był zaledwie „głównym cynglem” caporegime'a Petera Clemenzy, aczkolwiek wszyscy przepowiadali mu w przyszłości wysoką pozycję w rodzinie. Był także rówieśnikiem Michaela Corleone, lecz nie poszedł do college’u tak jak on, tylko rozpoczął pracę w rodzinie. W późniejszym czasie został osobistym ochroniarzem Dona Vito Corleone, wybranym przez Freda Corleone, lecz zdradził swojego Dona nasyłając na niego ludzi Tattagli, a samemu symulując chorobę. Został za to zamordowany przez Rocca Lampone, który zajął jego pozycję w rodzinie.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.