Osvaldo Altobello

Osvaldo „Ozzie” Altobello – postać fikcyjna z serii Ojciec chrzestny.

Jest on donem, który odziedziczył majątek rodziny Tattaglia. Urodził się w 1898 roku i był ojcem chrzestnym Connie Corleone. Za młodu współpracował z donem Vito, a później z jego synem i następcą, Michaelem. Zawiązuje spisek z Joem Zasą. Gdy ten wychodzi z zebrania donów, Altobello wychodzi za nim, by uniknąć śmierci. Chwilę potem Joey morduje większość donów z lecącego helikoptera za pomocą karabinu maszynowego. Gdy Michael domyśla się prawdy, rozkazuje swojemu bratankowi, Vincentowi Mancini, udać zdradę i szpiegować Altobello. Vincent wykonuje zadanie i dowiaduje się, że Altobello działał również w spółce z włoskim donem Luchesse. Altobello zostaje zaproszony na debiut Tony’ego Corleone w Cavalleria Rusticana. Tam Connie, pod pozorem 80. urodzin Altobello'a, daje mu zatrute ciastka. Altobello podejrzewał zdradę i kazał spróbować swojej chrzestnej córce ciastek, a ta zlizała tylko odrobinę śmietany, lecz to wystarczało Osvaldowi, by się nabrał. Umiera w trakcie przedstawienia.

W filmie Ojciec chrzestny III jego postać odegrał Eli Wallach.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.