Nino Valenti

Nino Valenti (ur. około 1920 roku, zm. 1954) - fikcyjna postać z powieści Ojciec chrzestny Maria Puzo.

Nino Valenti był synem chrzestnym Don Vita Corleone i przyjacielem Johnny’ego Fontane. Z początku pracował jako kierowca ciężarówki, jednak już wtedy Don Vito zapowiedział mu, że jego przeznaczenie to bycie artystą. I rzeczywiście, Johny Fontane chciał odwdzięczyć się za przysługę Donowi Vito, a wiedział, że radość sprawi mu, gdy Nino grałby w jego filmach.

Przez parę lat Nino był aktorem a także piosenkarzem, ale już za czasów gdy był kierowcą co dzień pił alkohol. Zawsze miał lekko pijany głos, ale w rzeczywistości wszystko pamiętał. Udawał bardziej pijanego niż był, by móc swobodnie wypowiadać swoje prawdziwe myśli.

W końcu codzienny alkoholizm zrobił swoje i Nino poważnie zachorował. Lekarz Jules Segal ostrzegał go, że może umrzeć. Doradzał Johnowi Fontane umieścić przyjaciela w zakładzie psychiatrycznym. Ten odmówił.

W wyniku choroby Nino Valenti zmarł na wylew krwi do mózgu. Tuż przed śmiercią wydano ostatni film w którym Nino zagrał. Ta rola sprawiła, że Nina zapamiętano jako wielkiego aktora. Na jego pogrzeb chciał przyjść osobiście Don Vito, który bardzo lubił swego chrześniaka, ale nie pozwoliła mu na to choroba - lekki atak serca.

W filmie postać Nina została pominięta.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Rodzina Corleone


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.