Nina Dorthea Terjesen

Nina Dorthea Terjesen (ur. 14 listopada 1988) - norweska motorowodniaczka, obecnie startująca w klasie T400, dwukrotna wicemistrzyni Europy w klasie JT250 (Jurmala 2003 i Szczecin 2004), mistrzyni Norwegii oraz rekordzistka świata w tejże klasie (69,17 km/h, Öregrund 2003). Startuje od 2002 roku, jest wnuczką Odda Terjesena, założyciela Winrace Propellers AS. Dwukrotnie wygrywała konkurs Queen of Powerboat (2005 i 2006) na najsympatyczniejszą motorowodniaczkę świata.

W 2006 roku rozpoczęła z powodzeniem karierę fotomodelki. Zajmuje się także dziennikarstwem oraz fotografiką. Posiada własną firmę grafiki komputerowej.


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.