Nick Geraci

Fausto Dominick „Nick” Geraci Jr. – postać fikcyjna z serii Ojciec chrzestny kontynuowanej przez Marka Winegardnera.

Nick Geraci jest synem Fausta Dominicka, kierowcy ciężarowego z Cleveland, współpracującego z rodziną Vincentego Forlenzy. W latach 40. był bokserem, który zarabiał na ustawianych walkach. Następnie dołączył do rodziny Vita Corleone w roku 1945, należał do regimu Tessia. Jego pierwszą pracą dla rodziny było pobicie młodzieńców, którzy pobili córkę Amerigo Bonasery, grabarza i przyjaciela Dona Vita. Po dziesięciu latach zyskał sobie wysoką pozycję w rodzinie. Po zdradzie Tessia w 1955 roku rozkazano mu go zastrzelić, w czym brali udział także Tom Hagen, Al Neri i Willi Cicci. Wkrótce zajął jego miejsce tworząc własny regime. W Latach 50. zaprzyjaźnił się z nowym Donem Michaelem Corleone.

Gdy w 1955 leciał samolotem z Donami Frankiem Falcone i Tonym Molinarim, samolot rozbił się i wpadł do rzeki. W tej katastrofie zginęli wrodzy rodzinie Corleone Donowie, ale przeżył Nick Geraci. Przez dwa lata nie wiedział, czy padł ofiarą sabotażu, ale podejrzewał to. Prawdę wyjawił mu ojciec w dwa lata później. Don Michael zaplanował ten wypadek by Nick zginął. Od tamtej pory Geraci żyje zemstą na dawnym Donie. Równocześnie wykryto u niego zespół Parkinsona. Organizuje spotkanie Johnny’ego Oli z Fredem Corleone, co doprowadzi do wojny między Michaelem a Hymanem Rothem z Florydy. Po zamachu na Freda w 1959 zostaje w jego miejsce sottocapo (wiceszefem). Plan, by doprowadzić do wojny w której Michael zabije własnego brata był częścią jego zemsty.

W 1961 roku przejmuje rodzinę Michaela i zostaje nowym Donem. Sytuacja ta trwa przez rok, do momentu, w którym Michael dowiaduje się o tym kto naprowadził Freda na zdradę. Zawiesza swoją emeryturę by zemścić się na Nicku. Ten musiał się ukrywać przez rok, w czasie którym pisał autobiografię. Równocześnie nawiązał kontakty z Momo Baronem, żołnierzem rodziny Corleone, który dla niego szpiegował. Nick obiecał mu, że zostanie jego consiligiori gdy ten przejmie władzę w rodzinie Corleone. W ramach zemsty m.in. morduje Toma Hagena. W roku 1963 próbuje dokonać zamachu bezpośrednio na Dona Michaela, ale zostaje przyłapany. Ginie w strzelaninie powstałej, gdy Momo odmawia rozkazu zamordowania Geraciego.

Jego żoną była Charlotte, z którą miał dwójkę dzieci.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.