Niciarniana (osiedle w Łodzi)

Podział dawnej dzielnicy Widzew na obszary Systemu Informacji Miejskiej – wyszczególniony obszar SIM Niciarniana

Niciarniana – obszar we wschodniej części Łodzi, na Widzewie.

W 2005 dla potrzeb Systemu Informacji Miejskiej Łódź podzielono na 56 obszarów. Południowo-zachodnią część osiedla administracyjnego Stoki, nazywaną przez mieszkańców Grembachem vel Grynbachem, opisywaną na większości współczesnych planów miasta po polsku jako osiedle Podgórze[1], nazwano obszarem Niciarniana. Nazwę tę zaczerpnięto prawdopodobnie od: fabryki nici, stacji kolejowej oraz ulicy Niciarnianej (zaczynającej się i przechodzącej przez to osiedle).
Nazwa obszaru, mimo pewnego związku historycznego z okolicą, nie odzwierciedla zachowanej wśród ludności tradycji i nie jest powszechnie utożsamiana przez mieszkańców ze wszystkimi terenami tego osiedla, a co najwyżej, z pewną tylko częścią całego Grembachu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nie mylić z ul. Podgórze znajdującą się w osiedlu Stoki.

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.