Mosca

Mosca z Montelepre fikcyjna postać z filmu Ojciec chrzestny III, Francisa Forda Coppoli.

Pochodzi z Sycylii. Jest znany z powodu swej przeszłości. Był najsłynniejszym zabójcą na zlecenie we Włoszech. Cechuje go to, że umie się wmieszać w tłum, za pomocą strojów i różnorakich typów broni.

W trakcie pobytu Michaela Corleone na Sycylii, do jego domu przyjeżdża stary znajomy, Osvaldo Altobello. Zleca Mosce zlikwidowanie ówczesnego Don Corleone. Zabójca z wielką chęcią przyjmuje zlecenie i wraz ze swoim synem, podejmują się misji. W międzyczasie, idąc drogą, Mosca i jego syn przebrani za księży, napotykają jadącego samochodem Dona Tommasina. Gdy poczciwy staruszek chce zaprosić ich do środka, w pewnej chwili rozpoznaje w twarzy księdza słynnego mordercę. Mosca żąda, aby ich przywiózł do Michaela, a gdy ten się nie ugina, zabójca wyjmuje strzelbę i likwiduje Tommasina.

Następna próba zamachu na Michaela nadarza się, gdy przebywa on w operze. Mosca zabija wtedy braci bliźniaków (ochroniarzy Michaela) i jednego strażnika. Jak opera się kończy i wszyscy wychodzą, Mosca wchodzi pomiędzy ludzi z pistoletem. Gdy celuje w stronę Dona Corleone, wystrzeliwuje dwa razy. Michael otrzymuje kulę w ramię, za to stojąca obok Mary Corleone, prosto w serce. Mosca zostaje natychmiast zdemaskowany i zastrzelony przez Vinni'ego.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.