Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2020 (eliminacje)

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2020 – dwuetapowe rozgrywki, mające na celu wyłonienie dwudziestu męskich reprezentacji narodowych w piłce ręcznej, które wystąpiły w turnieju finałowym Mistrzostw Europy 2020.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy organizowanych przez EHF mistrzostw Europy odbędzie się w styczniu 2020 roku w Szwecji, Austrii i Norwegii i wezmą w nim udział dwadzieścia cztery drużyny[1]. Automatyczny awans do mistrzostw uzyskały reprezentacje wszystkich trzech gospodarzy oraz Hiszpanie jako mistrz Europy 2018, o pozostałe miejsca odbywają się natomiast dwuetapowe eliminacje[2][3]. Chęć udziału w zawodach wyraziło czterdzieści osiem reprezentacji[4].

Do drugiej fazy eliminacji automatycznie awans zyskali wszyscy uczestnicy II fazy eliminacji do ME 2018, Chorwacja będąca organizatorem Mistrzostw Europy 2018 oraz Izrael jako najwyżej sklasyfikowana z pozostałych drużyn. Prawo udziału w tym etapie otrzymać mieli zwycięzcy trzech grup z pierwszej fazy eliminacji, a także triumfator European IHF Trophy organizowanego dla najsłabszych drużyn kontynentu[2][5]. Chęć udziału w European IHF Trophy zadeklarowało dziewięć zespołów – Albania, Andora, Armenia, Azerbejdżan, Bułgaria, Irlandia, Malta, Mołdawia i Wielka Brytania[5] – ostatecznie jednak turniej ten został zastąpiony przez rozegraną w szesnastozespołowej obsadzie drugą edycję IHF Emerging Nations Championship, z awansem do drugiej fazy eliminacji ME 2020 dla czołowej trójki tych zawodów[6].

Faza 1[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej fazie eliminacji wystąpiło dziewięć zespołów podzielonych na trzy grupy po trzy zespoły. Rywalizowały one systemem kołowym w sześciu terminach w listopadzie 2016 i styczniu 2017 roku. Zwycięzcy grup uzyskali awans do drugiej fazy eliminacji[5]. Zespoły z grupy A zdecydowały o rozegraniu meczów eliminacyjnych w formie jednego turnieju[7].

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie grup fazy 1 zaplanowane zostało na 24 czerwca 2016 roku w Wiedniu. Dziewięć zespołów uczestniczących w tym etapie zostało podzielonych na koszyki według rankingu EHF[2][5].

Koszyk 1
 Turcja
 Grecja
 Włochy
Koszyk 2
 Estonia
 Luksemburg
 Cypr
Koszyk 3
 Gruzja
 Wyspy Owcze
 Kosowo

W wyniku transmitowanego w Internecie[8] losowania wyłonione zostały trzy grupy po trzy zespoły[9].

Grupa A
 Grecja
 Cypr
 Wyspy Owcze
Grupa B
 Turcja
 Estonia
 Kosowo
Grupa C
 Włochy
 Luksemburg
 Gruzja

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Grecja 2 2 0 0 50 41 +9 4 Awans do fazy 2
2.  Cypr 2 1 0 1 37 43 -6 2
3.  Wyspy Owcze 2 0 0 2 43 46 -3 0
13 stycznia 2017
20:00

Cypr 

20-19

 Wyspy Owcze

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Łotwa Jaškins, Žabko
Widzów: 450
(8–9)
raport
14 stycznia 2017
18:00

Grecja 

24-17

 Cypr

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Łotwa Jaškins, Žabko
Widzów: 100
(13–6)
raport
15 stycznia 2017
16:00

Wyspy Owcze 

24-26

 Grecja

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Łotwa Jaškins, Žabko
Widzów: 400
(11–13)
raport


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Estonia 4 3 0 1 96 86 +10 6 Awans do fazy 2
2.  Turcja 4 2 1 1 96 84 +12 5
3.  Kosowo 4 0 1 3 86 108 -22 1
2 listopada 2016
19:00

Turcja 

26-22

 Kosowo

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Chorwacja Cindrić, Gonzurek
Widzów: 750
Çetin Çelik Gol 6
Kara 3ׯółta kartka
(13–8)
raport
5 Gol Valon Dedaj
Kara 3ׯółta kartka
6 listopada 2016
19:30

Kosowo 

24-24

 Turcja

Pallati i Rinise, Kulturës dhe Sportëve, Prisztina
Sędziowie: Czechy Frieser, Kavulič
Widzów: 1 300
Luigj Quni Gol 6
Kara 3ׯółta kartka
(11–12)
raport
7 Gol Onur Ersin
7 Gol Çetin Çelik
Kara 2ׯółta kartka
4 stycznia 2017
19:30

Kosowo 

17-31

 Estonia

Pallati i Rinise, Kulturës dhe Sportëve, Prisztina
Sędziowie: Austria Hofer, Schmidhuber
Widzów: 1 500
(7–13)
raport
8 stycznia 2017
19:30

Estonia 

27-23

 Kosowo

Mesikäpa Hall, Põlva
Sędziowie: Holandia Geraets, Geraets
Widzów: 784
(14–10)
raport
11 stycznia 2017
19:30

Estonia 

18-28

 Turcja

Mesikäpa Hall, Põlva
Sędziowie: Belgia Thomassen, Schmack
Widzów: 801
(9–11)
raport
15 stycznia 2017
16:00

Turcja 

18-20

 Estonia

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Wielka Brytania Stokes, Bartlett
Widzów: 1 100
(10–8)
raport


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Włochy 4 3 0 1 103 92 +11 6 Awans do fazy 2
2.  Luksemburg 4 3 0 1 114 102 +12 6
3.  Gruzja 4 0 0 4 97 120 -23 0
2 listopada 2016
17:30

Włochy 

26-19

 Gruzja

Palazzetto dello Sport Concetto Lo Bello, Syrakuzy
Sędziowie: Rumunia Manea, Iliescu
Widzów: 2 100
Dean Turkovic Gol 10
Kara 3ׯółta kartka
(11–10)
raport
6 Gol Revaz Chanturia
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
6 listopada 2016
18:00

Gruzja 

25-28

 Włochy

Olympic Handball Arena, Tbilisi
Sędziowie: Polska Jerlecki, Łabuń
Widzów: 1 500
Irakli Chikovani Gol 11
Kara 2ׯółta kartka
(13–13)
raport
7 Gol Dean Turkovic
Kara 2ׯółta kartka
4 stycznia 2017
18:00

Gruzja 

24-31

 Luksemburg

Olympic Handball Arena, Tbilisi
Sędziowie: Mołdawia Sirbu, Suponicov
Widzów: 300
(12—11)
raport
7 stycznia 2017
18:00

Luksemburg 

35-29

 Gruzja

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Estonia Lillepea, Kull
Widzów: 800
(18–13)
raport
11 stycznia 2017
19:30

Luksemburg 

24-23

 Włochy

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Węgry Kékes, Kékes
Widzów: 1 200
(13–10)
raport
15 stycznia 2017
16:30

Włochy 

26-24

 Luksemburg

Palazzetto dello Sport Concetto Lo Bello, Syrakuzy
Sędziowie: Czechy Hájek, Macho
Widzów: 1 500
(12–9)
raport


IHF Emerging Nations Championship 2017[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy w historii możliwość zakwalifikowania się do II fazy eliminacji ME dał IHF Emerging Nations Championship, z którego awans uzyskała czołowa trójka drużyn należących do europejskiego związku. Zawody zostały zorganizowane w szesnastozespołowej obsadzie, prócz gospodarzy i Chińczyków zagrało w nim osiem reprezentacji, które nie brało udziału we wcześniejszej fazie eliminacji, oraz sześć, które nie uzyskały wówczas awansu[6][10][11]. Druga edycja tego turnieju odbyła się w dniach 12–18 czerwca 2017 roku w Bułgarii, tytuł obronili zawodnicy z Wysp Owczych, którzy w finale pokonali Turcję, trzecie miejsce zajęli zaś reprezentanci Kosowa – cała trójka medalistów tych zawodów uzyskała zatem prawo do gry w fazie drugiej eliminacji[12][13].

Faza 2[edytuj | edytuj kod]

W drugiej fazie odbędzie się właściwy turniej eliminacyjny z udziałem trzydziestu dwóch reprezentacji podzielonych na osiem czterozespołowych. Automatyczny awans do tego etapu zyskało dwadzieścia sześć drużyn, które dołączyły do trzech zwycięzców poszczególnych grup I fazy eliminacji oraz wszystkich trzech medalistów IHF Emerging Nations Championship 2017. Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły spośród tych, które zajęły trzecie miejsce[14][15][16].

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie zostało zaplanowane na 12 kwietnia 2018 roku w Erkebispegården w Trondheim. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF obejmującego wyniki turniejów z trzech poprzednich lat – ME 2016, MŚ 2017 i ME 2018. W jego pierwszej fazie trzy zespoły z identycznym dorobkiem punktowym zostały rozdzielone pomiędzy koszyki 2 i 3[17][18][19]. Na początku kwietnia 2018 roku schemat losowania został nieznacznie zmodyfikowany, by uniknąć sytuacji, że Kosowo znajdzie się w tej samej grupie co Serbia[20][14] zgodnie z podjętą w styczniu tegoż roku przez zarząd kontynentalnego związku decyzją o możliwości przeprowadzenia jego zmian w przypadku, gdzie niestabilna sytuacja geopolityczna pomiędzy uczestniczącymi krajami mogłaby stworzyć problemy w przeprowadzeniu meczów[21][15].

Koszyk 1
 Francja
 Chorwacja
 Niemcy
 Dania
 Słowenia
 Białoruś
 Węgry
 Macedonia Północna
Koszyk 2
 Rosja
 Czechy
 Polska
 Islandia
 Serbia
 Czarnogóra
Koszyk 2/3
 Bośnia i Hercegowina
 Holandia
 Portugalia
Koszyk 3
 Łotwa
 Litwa
 Szwajcaria
 Słowacja
 Ukraina
 Izrael
 Turcja
Koszyk 4
 Finlandia
 Belgia
 Estonia
 Grecja
 Rumunia
 Włochy
 Kosowo
 Wyspy Owcze

W wyniku transmitowanego w Internecie losowania[15] wyłonionych zostało osiem grup. Mecze będą się odbywać w sześciu terminach: w październiku 2018 oraz w kwietniu i czerwcu 2019 roku[22].

Grupa 1
 Niemcy
 Polska
 Izrael
 Kosowo
Grupa 2
 Chorwacja
 Serbia
 Szwajcaria
 Belgia
Grupa 3
 Macedonia Północna
 Islandia
 Turcja
 Grecja
Grupa 4
 Słowenia
 Holandia
 Łotwa
 Estonia
Grupa 5
 Białoruś
 Czechy
 Bośnia i Hercegowina
 Finlandia
Grupa 6
 Francja
 Portugalia
 Litwa
 Rumunia
Grupa 7
 Węgry
 Rosja
 Słowacja
 Włochy
Grupa 8
 Dania
 Czarnogóra
 Ukraina
 Wyspy Owcze

Mecze odbędą się w terminach:

  • Rundy 1 i 2: 24–28 października 2018
  • Rundy 3 i 4: 10–14 kwietnia 2019
  • Rundy 5 i 6: 12–16 czerwca 2019.

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Niemcy 6 6 0 0 190 119 +71 12
2.  Polska 6 2 1 3 152 139 +13 5
3.  Izrael 6 2 0 4 148 178 -30 4
4.  Kosowo 6 1 1 4 118 172 -54 3
24 października 2018
18:00

Polska 

37-13

 Kosowo

Hala sportowo-widowiskowa KSZO, Ostrowiec Świętokrzyski
Sędziowie: Białoruś Butskevich, Butskevich
Widzów: 2 500
(15–5)
raport
24 października 2018
19:00

Niemcy 

37-21

 Izrael

Rittal-Arena, Wetzlar
Sędziowie: Francja Gasmi, Gasmi
Widzów: 4 347
(19–9)
raport
28 października 2018
18:45

Izrael 

25-24

 Polska

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Cypr Argyridis, Mouttas
Widzów: 1 300
(12–12)
raport
28 października 2018
19:30

Kosowo 

14-30

 Niemcy

Pallati i Rinise, Kulturës dhe Sportëve, Prisztina
Sędziowie: Finlandia Leandersson, Lindroos
Widzów: 2 000
(5–15)
raport
10 kwietnia 2019
18:00

Polska 

18-26

 Niemcy

Arena Gliwice, Gliwice
Sędziowie: Słowacja Brunovský, Canda
Widzów: 9 550
(10–13)
raport
10 kwietnia 2019
19:15

Kosowo 

27-24

 Izrael

Pallati i Rinise, Kulturës dhe Sportëve, Prisztina
Sędziowie: Włochy Di Domenico, Fornasier
Widzów: 1 500
(12–8)
raport
13 kwietnia 2019
14:00

Niemcy 

29-24

 Polska

Gerry Weber Stadion, Halle
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 10 400
(16–16)
raport
14 kwietnia 2019
18:00

Izrael 

30-24

 Kosowo

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Rumunia Pârvu, Potîrniche
Widzów: 800
(11–9)
raport
12 czerwca 2019
19:45

Izrael 

25-40

 Niemcy

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Węgry Andorka, Hucker
Widzów: 1 700
(14–19)
raport
12 czerwca 2019
20:00

Kosowo 

23-23

 Polska

Pallati i Rinise, Kulturës dhe Sportëve, Prisztina
Sędziowie: Szwecja Smailagic, Smailagic
Widzów: 1 300
(14–13)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Niemcy 

28-17

 Kosowo

Arena Nürnberger Versicherung, Norymberga
Sędziowie: Austria Hofer, Schmidhuber
Widzów: 7 187
(16–5)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Polska 

26-23

 Izrael

Orlen Arena, Płock
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Konjičanin, Konjičanin
Widzów: 2 560
(10–11)
raport

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Chorwacja 6 5 1 0 174 148 +26 11
2.  Szwajcaria 6 3 0 3 180 167 +13 6
3.  Serbia 6 2 2 2 168 165 +3 6
4.  Belgia 6 0 1 5 144 186 -42 1
24 października 2018
18:00

Serbia 

27-27

 Belgia

Kristalna dvorana, Zrenjanin
Sędziowie: Dania Madsen, Mortensen
Widzów: 2 500
(15–14)
raport
25 października 2018
20:15

Chorwacja 

31-28

 Szwajcaria

Dvorana Gradski vrt, Osijek
Sędziowie: Białoruś Nabokau, Kulik
Widzów: 3 538
(15–16)
raport
28 października 2018
13:15

Szwajcaria 

29-24

 Serbia

Bossard Arena, Zug
Sędziowie: Polska Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 4 176
(12–11)
raport
28 października 2018
15:45

Belgia 

25-30

 Chorwacja

Sportoase Philipssite, Leuven
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 2 500
(12–18)
raport
10 kwietnia 2019
20:10

Belgia 

25-28

 Szwajcaria

Sportoase Philipssite, Leuven
Sędziowie: Węgry Horváth, Marton
Widzów: 2 115
(10–16)
raport
11 kwietnia 2019
18:00

Serbia 

25-25

 Chorwacja

Štark Arena, Belgrad
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 7 959
(13–13)
raport
14 kwietnia 2019
14:00

Szwajcaria 

36-22

 Belgia

BBC Arena, Szafuza
Sędziowie: Czechy Opava, Valek
Widzów: 3 500
(16–11)
raport
14 kwietnia 2019
20:30

Chorwacja 

27-23

 Serbia

Dvorana Krešimira Ćosića, Zadar
Sędziowie: Słowacja Brunovský, Canda
Widzów: 6 500
(17–11)
raport
12 czerwca 2019
18:15

Szwajcaria 

28-33

 Chorwacja

Bossard Arena, Zug
Sędziowie: Hiszpania López, Ramírez
Widzów: 6 135
(13–17)
raport
12 czerwca 2019
20:00

Belgia 

26-37

 Serbia

Sportoase Philipssite, Leuven
Sędziowie: Islandia Elíasson, Pálsson
Widzów: 1 100
(10–20)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Chorwacja 

28-19

 Belgia

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Rumunia Harabagiu, Stănescu
Widzów: 2 800
(15–9)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Serbia 

32-31

 Szwajcaria

SPC Vojvodina, Nowy Sad
Sędziowie: Łotwa Sondors, Līcis
Widzów: 6 000
(19–17)
raport

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Macedonia Północna 6 4 1 1 168 160 +8 9
2.  Islandia 6 3 2 1 185 151 +34 8
3.  Turcja 6 2 0 4 148 167 -19 4
4.  Grecja 6 1 1 4 145 168 -23 3
24 października 2018
21:45

Islandia 

35-21

 Grecja

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Czarnogóra Pavićević, Ražnatović
Widzów: 1 450
(17–13)
raport
25 października 2018
20:15

Macedonia Północna 

31-27

 Turcja

Sportska sala Mladost, Bitola
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 4 100
(17–13)
raport
28 października 2018
14:00

Turcja 

22-33

 Islandia

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Portugalia Caçador, Nicolau
Widzów: 1 570
(13–16)
raport
28 października 2018
16:00

Grecja 

28-26

 Macedonia Północna

Municipal Sports Center Lefkovrisi, Kozani
Sędziowie: Niemcy Baumgart, Wild
Widzów: 605
(12–13)
raport
10 kwietnia 2019
17:00

Grecja 

22-26

 Turcja

Municipal Sports Center Lefkovrisi, Kozani
Sędziowie: Słowacja Lah, Sok
Widzów: 2 000
(11–11)
raport
10 kwietnia 2019
21:45

Islandia 

33-34

 Macedonia Północna

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Francja Gasmi, Gasmi
Widzów: 1 973
(17–17)
raport
14 kwietnia 2019
16:00

Turcja 

26-23

 Grecja

Porsuk Spor Salonu, Eskişehir
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 2 200
(12–9)
raport
14 kwietnia 2019
20:00

Macedonia Północna 

24-24

 Islandia

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Łotwa Sondors, Līcis
Widzów: 6 963
(10–11)
raport
12 czerwca 2019
19:00

Turcja 

25-26

 Macedonia Północna

Porsuk Spor Salonu, Eskişehir
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 1 850
(13–11)
raport
12 czerwca 2019
20:00

Grecja 

28-28

 Islandia

Municipal Sports Center Lefkovrisi, Kozani
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Pandžić, Šatordžija
Widzów: 600
(12–15)
raport
16 czerwca 2019
16:00

Islandia 

32-22

 Turcja

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Łotwa Čerņavskis, Bogdanovs
Widzów: 2 100
(12–9)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Macedonia Północna 

27-23

 Grecja

Sportska sała Park, Strumica
Sędziowie: Austria Brkic, Jusufhodzic
Widzów: 2 300
(13–11)
raport

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Słowenia 6 5 0 1 171 143 +28 10
2.  Łotwa 6 4 0 2 150 143 +7 8
3.  Holandia 6 3 0 3 167 159 +8 6
4.  Estonia 6 0 0 6 142 185 -43 0
24 października 2018
20:15

Słowenia 

27-21

 Łotwa

Športna dvorana Ljudski Vrt, Maribor
Sędziowie: Norwegia Jørum, Kleven
Widzów: 2 300
(14–7)
raport
25 października 2018
19:30

Holandia 

35-25

 Estonia

XL Sittard, Sittard
Sędziowie: Hiszpania Mata, López
Widzów: 1 500
(17–10)
raport
28 października 2018
14:10

Łotwa 

29-25

 Holandia

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Słowacja Brunovský, Čanda
Widzów: 1 100
(17–11)
raport
28 października 2018
18:30

Estonia 

20-31

 Słowenia

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Niemcy Schulze, Tönnies
Widzów: 920
(11–16)
raport
11 kwietnia 2019
18:30

Estonia 

18-24

 Łotwa

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Konjičanin, Konjičanin
Widzów: 600
(11–10)
raport
11 kwietnia 2019
19:30

Holandia 

26-27

Słowenia 

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Węgry Bonifert, Oláh
Widzów: 1 400
(12–11)
raport
14 kwietnia 2019
14:10

Łotwa 

30-24

 Estonia

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 1 450
(17–12)
raport
14 kwietnia 2019
17:00

Słowenia 

30-23

 Holandia

Dvorana Zlatorog, Celje
Sędziowie: Szwajcaria Brunner, Salah
Widzów: 4 100
(16–11)
raport
12 czerwca 2019
19:40

Łotwa 

25-24

 Słowenia

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 1 450
(14–10)
raport
13 czerwca 2019
18:30

Estonia 

27-33

 Holandia

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Izrael Lindenbaum, Laron
Widzów: 400
(13–16)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Słowenia 

32-28

 Estonia

Športna dvorana Bonifika, Koper
Sędziowie: Grecja Chaskis, Tsakonas
Widzów: 1 800
(19–11)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Holandia 

25-21

 Łotwa

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Polska Leszczyński, Piechota
Widzów: 1 600
(13–11)
raport

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Czechy 6 4 0 2 161 150 +11 8
2.  Białoruś 6 4 0 2 182 146 +36 8
3.  Bośnia i Hercegowina 6 4 0 2 160 153 +7 8
4.  Finlandia 6 0 0 6 131 185 -54 0
24 października 2018
18:00

Czechy 

31-27

 Finlandia

Sportovní hala města Plzně, Pilzno
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
Widzów: 1 300
(15–12)
raport
25 października 2018
18:00

Białoruś 

29-30

 Bośnia i Hercegowina

Dworiec sporta „Uruczje”, Mińsk
Sędziowie: Polska Leszczyński, Piechota
Widzów: 2 600
(16–12)
raport
27 października 2018
16:00

Finlandia 

20-27

 Białoruś

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Szwecja Canbro, Kliko
Widzów: 1 150
(8–15)
raport
27 października 2018
20:00

Bośnia i Hercegowina 

20-25

 Czechy

KSPC "Mejdan", Tuzla
Sędziowie: Łotwa Sondors, Līcis
Widzów: 4 000
(10–12)
raport
10 kwietnia 2019
18:10

Czechy 

30-31

 Białoruś

Sportovní hala města Plzně, Pilzno
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 1 600
(12–14)
raport
11 kwietnia 2019
17:30

Finlandia 

26-30

 Bośnia i Hercegowina

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Grecja Katsikis, Michailidis
Widzów: 1 200
(13–15)
raport
14 kwietnia 2019
16:00

Białoruś 

24-26

 Czechy

Dworiec sporta „Uruczje”, Mińsk
Sędziowie: Węgry Andorka, Hucker
Widzów: 2 700
(12–13)
raport
14 kwietnia 2019
17:00

Bośnia i Hercegowina 

31-19

 Finlandia

KSPC "Mejdan", Tuzla
Sędziowie: Turcja Erdoğan, Özdeni
Widzów: 3 100
(16–10)
raport
12 czerwca 2019
18:05

Finlandia 

24-26

 Czechy

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Czarnogóra Pavićević, Ražnatović
Widzów: 600
(12–17)
raport
12 czerwca 2019
20:00

Bośnia i Hercegowina 

25-31

 Białoruś

KSPC "Mejdan", Tuzla
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
Widzów: 3 000
(12–17)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Czechy 

23-24

 Bośnia i Hercegowina

Ostravar Aréna, Ostrawa
Sędziowie: Niemcy Baumgart, Wild
Widzów: 5 521
(10–11)
raport
16 czerwca 2019
19:00

Białoruś 

40-15

 Finlandia

Victoria, Brześć
Sędziowie: Słowacja Lah, Sok
Widzów: 2 800
(20–8)
raport

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Francja 6 5 0 1 204 147 +57 10
2.  Portugalia 6 4 1 1 154 143 +11 9
3.  Litwa 6 1 1 4 142 182 -40 3
4.  Rumunia 6 1 0 5 129 157 -28 2
24 października 2018
21:00

Portugalia 

21-13

 Rumunia

Pavilhão Municipal, Santo Tirso
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Konjičanin, Konjičanin
Widzów: 1 900
(10–7)
raport
25 października 2018
20:30

Francja 

42-27

 Litwa

Aréna du Pays d'Aix, Aix-en-Provence
Sędziowie: Szwajcaria Brunner, Salah
Widzów: 6 000
(21–10)
raport
28 października 2018
15:30

Litwa 

23-24

 Portugalia

Švyturys Arena, Kłajpeda
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 1 800
(10–12)
raport
28 października 2018
17:00

Rumunia 

21-31

 Francja

BT Arena, Kluż-Napoka
Sędziowie: Słowenia Lah, Sok
Widzów: 4 500
(9–12)
raport
11 kwietnia 2019
17:00

Rumunia 

28-23

 Litwa

Săla Polivalentă, Târgoviște
Sędziowie: Austria Brkic, Jusufhodzic
Widzów: 2 000
(16–13)
raport
11 kwietnia 2019
21:00

Portugalia 

33-27

 Francja

Pavilhão Multiusos, Guimarães
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 3 842
(17–13)
raport
14 kwietnia 2019
15:30

Litwa 

24-23

 Rumunia

Švyturys Arena, Kłajpeda
Sędziowie: Niemcy Schulze, Tönnies
Widzów: 1 200
(12–11)
raport
14 kwietnia 2019
17:30

Francja 

33-24

 Portugalia

Rhénus Sport, Strasburg
Sędziowie: Hiszpania Mata, López
Widzów: 6 660
(16–15)
raport
13 czerwca 2019
17:00

Rumunia 

19-24

 Portugalia

Sala Polivalentă Dinamo, Bukareszt
Sędziowie: Czechy Opava, Valek
Widzów: 800
(12–11)
raport
13 czerwca 2019
18:00

Litwa 

17-37

 Francja

Švyturys Arena, Kłajpeda
Sędziowie: Finlandia Leandersson, Lindroos
Widzów: 1 500
(9–19)
raport
16 czerwca 2019
17:00

Portugalia 

28-28

 Litwa

Centro de Desportos e Congressos, Matosinhos
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 3 525
(16–13)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Francja 

34-25

 Rumunia

Palais des sports de Beaulieu, Nantes
Sędziowie: Polska Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 5 422
(19–14)
raport

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Węgry 6 5 1 0 161 135 +26 11
2.  Rosja 6 4 1 1 158 132 +26 9
3.  Włochy 6 2 0 4 146 172 -26 4
4.  Słowacja 6 0 0 6 129 155 -26 0
24 października 2018
18:30

Węgry 

30-22

 Słowacja

Érd Aréna, Érd
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
Widzów: 2 000
(16–9)
raport
24 października 2018
19:30

Rosja 

34-20

 Włochy

Uniwersalny Kompleks Sportowy CSKA, Moskwa
Sędziowie: Czechy Hájek, Macho
Widzów: 1 500
(18–7)
raport
27 października 2018
18:00

Słowacja 

21-22

 Rosja

Mestská športová hala, Preszów
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 3 500
(12–10)
raport
27 października 2018
19:00

Włochy 

22-30

 Węgry

Kioene Arena, Padwa
Sędziowie: Rumunia Harabagiu, Stănescu
Widzów: 3 000
(10–15)
raport
10 kwietnia 2019
18:45

Włochy 

26-23

 Słowacja

Palasport Vincenzo Cattani, Faenza
Sędziowie: Szwecja Canbro, Kliko
Widzów: 4 000
(12–9)
raport
11 kwietnia 2019
17:30

Rosja 

19-25

 Węgry

Sportkompleks Zwiezdnyj, Astrachań
Sędziowie: Polska Leszczyński, Piechota
Widzów: 5 000
(10–15)
raport
14 kwietnia 2019
16:00

Węgry 

23-23

 Rosja

Érd Aréna, Érd
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 2 200
(11–15)
raport
14 kwietnia 2019
17:00

Słowacja 

23-26

 Włochy

Športová hala, Powaska Bystrzyca
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Pandžić, Šatordžija
Widzów: 1 400
(11–12)
raport
12 czerwca 2019
18:00

Słowacja 

20-21

 Węgry

Mestská športová hala, Šaľa
Sędziowie: Francja Bounouara, Sami
Widzów: 1 500
(8–9)
raport
13 czerwca 2019
18:45

Włochy 

23-30

 Rosja

Pala Yamamay, Busto Arsizio
Sędziowie: Cypr Argyridis, Mouttas
Widzów: 3 250
(10–14)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Węgry 

32-29

 Włochy

Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét
Sędziowie: Ukraina Novikov, Rozhkov
Widzów: 1 900
(16–14)
raport
16 czerwca 2019
19:00

Rosja 

30-20

 Słowacja

Sibur Arena, Petersburg
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Jović, Arnautović
Widzów: 3 500
(17–8)
raport

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Dania 6 5 0 1 197 153 +44 10
2.  Czarnogóra 6 3 1 2 157 163 -6 7
3.  Ukraina 6 3 0 3 161 159 +2 6
4.  Wyspy Owcze 6 0 1 5 131 171 -40 1
24 października 2018
17:30

Czarnogóra 

24-24

 Wyspy Owcze

Verde Complex, Podgorica
Sędziowie: Austria Bolic, Hurich
Widzów: 800
(10–15)
raport
24 października 2018
21:00

Dania 

30-24

 Ukraina

Ceres Arena, Aarhus
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 3 677
(12–12)
raport
27 października 2018
16:10

Wyspy Owcze 

17-35

 Dania

Skjern Bank Arena, Skjern
Sędziowie: Szwecja Smailagic, Smailagic
Widzów: 2 178
(8–17)
raport
28 października 2018
17:30

Ukraina 

29-24

 Czarnogóra

Sport Manezh of Sumy State University, Sumy
Sędziowie: Turcja Erdoğan, Özdeniz
Widzów: 1 430
(15–12)
raport
10 kwietnia 2019
18:00

Ukraina 

30-19

 Wyspy Owcze

Pałac Sportu, Kijów
Sędziowie: Mołdawia Covalciuc, Covalciuc
Widzów: 3 300
(17–12)
raport
10 kwietnia 2019
21:00

Czarnogóra 

32-31

 Dania

Sportski centar Morača, Podgorica
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 4 365
(16–17)
raport
13 kwietnia 2019
17:45

Wyspy Owcze 

26-27

 Ukraina

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Grecja Tzaferopoulos, Bethmann
Widzów: 8 835
(14–15)
raport
13 kwietnia 2019
20:15

Dania 

37-26

 Czarnogóra

Royal Arena, Kopenhaga
Sędziowie: Niemcy Baumgart, Wild
Widzów: 11 835
(14–11)
raport
12 czerwca 2019
19:00

Ukraina 

30-33

 Dania

Pałac Sportu, Kijów
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 3 800
(15–14)
raport
13 czerwca 2019
19:30

Wyspy Owcze 

21-24

 Czarnogóra

Farum Arena, Farum
Sędziowie: Macedonia Północna Mitrevski, Todorovski
Widzów: 950
(9–11)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Dania 

31-24

 Wyspy Owcze

Jutlander Bank Arena, Aalborg
Sędziowie: Litwa Šniūrevičius, Grigalionis
Widzów: 4 591
(17–13)
raport
16 czerwca 2019
18:00

Czarnogóra 

27-21

 Ukraina

Sportski centar Morača, Podgorica
Sędziowie: Węgry Bonifert, Oláh
Widzów: 4 000
(15–7)
raport


Ranking drużyn z trzecich miejsc[edytuj | edytuj kod]

Cztery zespoły spośród tych, które zajęły w swoich grupach trzecie miejsca, awansowały do Mistrzostw Europy 2020. O kolejności decydowała liczba zdobytych punktów (a w przypadku tej samej liczby kolejnymi kryteriami był bilans bramkowy, a następnie większa liczba bramek zdobytych) wyłączając mecze z ostatnią drużyną w tabeli[23][24].

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/-
1.  Bośnia i Hercegowina 4 2 0 2 99 108 -9 4
2.  Serbia 4 1 1 2 104 112 -8 3
3.  Holandia 4 1 0 3 99 107 -8 2
4.  Ukraina 4 1 0 3 104 114 -10 2
5.  Izrael 4 1 0 3 94 127 -33 2
6.  Litwa 4 0 1 3 95 131 -36 1
7.  Turcja 4 0 0 4 96 122 -26 0
8.  Włochy 4 0 0 4 94 126 -32 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Men's EHF EURO 2020 bigger and larger than ever before (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-16)].
  2. a b c Procedure for the draw of the Qualification Phase 1 (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2016-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-22)].
  3. Emerging handball nations gather for information on EHF EURO 2020 Qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-30)].
  4. EHF Competitions Commission (Meeting no. 04 of the period 2016 – 2020) (ang.). handball.no. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-28)].
  5. a b c d 24 teams, two draws, one day (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-22)].
  6. a b Final chance to join the EHF EURO 2020 Qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-15)].
  7. Faroe Islands receive first right to organise qualification tournament en route to Men's EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-11-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-01)].
  8. Friday's EHF EURO and World Championship draw will be streamed live (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-06-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-27)].
  9. The road to the Men's EHF EURO 2020 has begun (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2016-06-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-27)].
  10. 2nd IHF Men’s Emerging Nations Championship (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-04-05)].
  11. 2nd IHF Men’s Emerging Nations Championship begins (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-13)].
  12. Faroe Islands reclaim Emerging Nations crown (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-22)].
  13. Faroe Islands defend Emerging Nations Championship title (ang.). ihf.info. [dostęp 2017-08-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-22)].
  14. a b DRAW PROCEDURE (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-05)].
  15. a b c What you need to know about the Men's EHF EURO 2020 Qualifiers Draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-12)].
  16. 32 teams start qualification for Men’s EHF EURO 2020 (ang.). ihf.info. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-24)].
  17. Trondheim the place for biggest EHF EURO draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-27)].
  18. DRAW PROCEDURE (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-27)].
  19. EHF MEN'S NATIONAL TEAM RANKING (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-27)].
  20. Serbia and Kosovo to be kept apart at Men’s EHF EURO 2020 Qualification Draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-05)].
  21. EHF EURO meeting for Executive Committee (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-05)].
  22. Qualifiers drawn in Trondheim for Men's EHF EURO 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-16)].
  23. Game on: 14 teams battle for last 10 tickets (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-16)].
  24. 24 teams for EHF EURO 2020 set (ang.). ihf.info. [dostęp 2019-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-19)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.