Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2000

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2000
1999 2001
Data 19 - 27 lutego 2000[a]
11 marca 2000[b]
Gospodarz Norwegia Oslo[a]
Finlandia Lahti[b]
Mężczyźni
Sprint Norwegia Frode Andresen
Bieg indywidualny Austria Wolfgang Rottmann
Bieg pościgowy Niemcy Frank Luck
Bieg masowy Francja Raphaël Poirée
Sztafeta  Rosja
Kobiety
Sprint Norwegia Liv Grete Poirée
Bieg indywidualny Francja Corinne Niogret
Bieg pościgowy Szwecja Magdalena Forsberg
Bieg masowy Norwegia Liv Grete Poirée
Sztafeta  Rosja

35. Mistrzostwa Świata w Biathlonie odbyły się w dniach 19 - 27 lutego 2000 w norweskim Oslo. Z powodu złych warunków atmosferycznych bieg sztafetowy mężczyzn został rozegrany 11 marca w fińskim Lahti.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Frode Andresen  Norwegia 0+1 23:51,2
Silver medal with cup.svg Pawieł Rostowcew  Rosja 0+0 +9,5
Bronze medal with cup.svg René Cattarinussi  Włochy 0+0 +19,2
4. Frank Luck  Niemcy 1+0 +19,6
5. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+1 +27,4
6. Raphaël Poirée  Francja 0+1 +27,5
7. Ricco Groß  Niemcy 0+1 +28,1
8. Peter Sendel  Niemcy 0+0 +31,4
9. Siergiej Rożkow  Rosja 0+0 +40,6
10. Paavo Puurunen  Finlandia 0+0 +43,1
...
21. Tomasz Sikora  Polska 0+1 +1:13,3
52. Wiesław Ziemianin  Polska 2+0 +2:13,3
59. Wojciech Kozub  Polska 2+2 +2:36,4
67. Krzysztof Topór  Polska 0+3 +2:51,6

Data: 19 lutego 2000

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Frank Luck  Niemcy 1+0+0+1 33:21,9
Silver medal with cup.svg Pawieł Rostowcew  Rosja 0+1+1+0 +3,3
Bronze medal with cup.svg Raphaël Poirée  Francja 0+1+1+1 +15,1
4. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+1+1+1 +26,9
5. Halvard Hanevold  Norwegia 2+0+0+0 +35,3
6. Frode Andresen  Norwegia 1+0+3+2 +46,3
7. Oļegs Maļuhins  Łotwa 3+0+0+0 +47,0
8. René Cattarinussi  Włochy 1+0+0+1 +1:06,0
9. Ludwig Gredler  Austria 2+2+0+1 +1:14,4
10. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 2+0+1+0 +1:20,4
...
47. Tomasz Sikora  Polska 2+4+1+1 +4:27,7
50. Wiesław Ziemianin  Polska 2+3+0+0 +4:35,3
DNS Wojciech Kozub  Polska - -

Data: 20 lutego 2000

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Wolfgang Rottmann  Austria 0+0+0+1 53:36,2
Silver medal with cup.svg Ludwig Gredler  Austria 0+1+0+1 +35,0
Bronze medal with cup.svg Frank Luck  Niemcy 0+0+0+1 +1:21,9
4. Raphaël Poirée  Francja 1+0+0+1 +1:24,5
5. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 1+0+0+0 +1:26,7
6. Peter Sendel  Niemcy 1+0+0+0 +1:32,3
7. Marek Matiaško  Słowacja 0+0+0+0 +1:56,5
8. Alexander Wolf  Niemcy 1+1+0+0 +2:06,8
9. Ricco Groß  Niemcy 2+0+0+0 +2:15,3
10. Halvard Hanevold  Norwegia 1+0+0+0 +2:47,1
...
24. Wiesław Ziemianin  Polska 1+1+0+1 +4:08,1
32. Tomasz Sikora  Polska 1+2+1+0 +5:18,9
36. Wojciech Kozub  Polska 0+1+1+2 +5:46,4
67. Krzysztof Topór  Polska 3+1+2+1 +9:33,4

Data: 23 lutego 2000

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Raphaël Poirée  Francja 0+0+1+0 39:31,5
Silver medal with cup.svg Pawieł Rostowcew  Rosja 0+1+1+0 +9,4
Bronze medal with cup.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+2+1+0 +18,4
4. Peter Sendel  Niemcy 2+0+0+0 +41,4
5. Wolfgang Rottmann  Austria 0+1+1+1 +50,6
6. Ricco Groß  Niemcy 0+1+0+0 +1:00,8
7. Oļegs Maļuhins  Łotwa 0+1+0+2 +1:01,0
8. Paavo Puurunen  Finlandia 1+0+0+0 +1:01,7
9. Wolfgang Perner  Austria 0+1+1+1 +1:06,4
10. Halvard Hanevold  Norwegia 1+0+1+1 +1:13,9
...
18. Tomasz Sikora  Polska 0+0+1+2 +2:28,5

Data: 26 lutego 2000

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Rosja Wiktor Majgurow
Siergiej Rożkow
Władimir Draczow
Pawieł Rostowcew
0
1
0
0
1:33:39,6
Silver medal with cup.svg  Norwegia Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
0
1
0
0
+39,8
Bronze medal with cup.svg  Niemcy Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
0
1
1
0
+53,6
4.  Białoruś Ołeksij Ajdarow
Rustam Waliullin
Wadim Saszurin
Oleg Ryżenkow
0
0
0
0
+1:22,0
5.  Włochy Helmuth Messner
René Cattarinussi
Wilfried Pallhuber
Devis Da Canal
1
0
0
0
+1:37,0
6.  Łotwa Oļegs Maļuhins
Jēkabs Nākums
Gundars Upenieks
Ilmārs Bricis
0
0
0
0
+1:49,7
7.  Czechy Petr Garabík
Ivan Masařík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
0
0
3
0
+2:35,5
8.  Ukraina Wjaczesław Derkacz
Andrij Deryzemla
Ołeksandr Biłanenko
Rusłan Łysenko
0
0
0
0
+3:12,8
...
11.  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wojciech Kozub
1
0
0
1
+5:03,9

Data: 11 marca 2000

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 0+0 20:51,9
Silver medal with cup.svg Katrin Apel  Niemcy 0+1 +29,8
Bronze medal with cup.svg Martina Zellner  Niemcy 1+0 +30,6
4. Magdalena Forsberg  Szwecja 1+0 +47,9
4. Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+0 +47,9
6. Swietłana Czernousowa  Rosja 0+1 +51,8
7. Uschi Disl  Niemcy 0+1 +55,2
8. Andrea Henkel  Niemcy 0+0 +59,0
9. Swietłana Paramygina  Białoruś 0+0 +1:02,8
10. Irina Nikułczina  Bułgaria 1+0 +1:15,6
...
54. Aldona Sobczyk  Polska 0+0 +3:10,7
56. Iwona Grzywa  Polska 0+1 +3:23,9
61. Magdalena Grzywa  Polska 1+0 +3:31,2
64. Magdalena Gwizdoń  Polska 3+2 +3:45,4

Data: 19 lutego 2000

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Magdalena Forsberg  Szwecja 1+0+0+1 31:53,8
Silver medal with cup.svg Uschi Disl  Niemcy 0+1+2+0 +31,9
Bronze medal with cup.svg Florence Baverel-Robert  Francja 0+0+0+0 +42,4
4. Katrin Apel  Niemcy 2+1+2+1 +1:02,1
5. Andrea Henkel  Niemcy 1+0+2+0 +1:05,7
6. Martina Zellner  Niemcy 2+2+1+1 +1:06,3
7. Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 3+1+1+2 +1:24,7
8. Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+0+1+2 +1:32,9
9. Galina Kuklewa  Rosja 0+4+1+1 +1:36,3
10. Yu Shumei  Chiny 1+1+0+0 +1:42,6
...
DNF Aldona Sobczyk  Polska 2+1+2+ -
DNF Iwona Grzywa  Polska 1+1+1+2 -

Data: 20 lutego 2000

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Corinne Niogret  Francja 0+0+0+0 45:30,9
Silver medal with cup.svg Shumei Yu  Chiny 0+0+0+0 +53,3
Bronze medal with cup.svg Magdalena Forsberg  Szwecja 0+1+0+1 +1:16,9
4. Tamami Tanaka  Japonia 0+0+0+1 +1:44,2
5. Martina Halinárová  Słowacja 0+0+0+0 +1:44,4
6. Katrin Apel  Niemcy 1+2+0+0 +1:50,4
7. Ołena Petrowa  Ukraina 0+1+0+1 +2:06,9
8. Uschi Disl  Niemcy 1+0+2+0 +2:10,7
9. Ołena Zubryłowa  Ukraina 1+0+1+1 +2:13,7
10. Iryna Tananajko  Białoruś 0+0+0+0 +2:32,7
...
13. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+0+0+0 +2:45,3
47. Aldona Sobczyk  Polska 1+0+1+0 +7:14,9
64. Iwona Grzywa  Polska 3+1+2+1 +11:37,9
DNF Magdalena Grzywa  Polska 0+ -

Data: 22 lutego 2000

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 0+1+1+0 38:51,7
Silver medal with cup.svg Galina Kuklewa  Rosja 0+0+1+1 +13,4
Bronze medal with cup.svg Corinne Niogret  Francja 0+0+1+1 +23,6
4. Magdalena Forsberg  Szwecja 1+1+0+1 +32,4
5. Katrin Apel  Niemcy 0+0+2+1 +33,4
6. Irina Nikułczina  Bułgaria 1+0+1+0 +35,6
7. Martina Zellner  Niemcy 1+0+1+2 +1:01,7
8. Uschi Disl  Niemcy 1+1+2+0 +1:05,2
9. Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+1+1+1 +1:06,7
10. Florence Baverel-Robert  Francja 0+0+0+0 +1:09,9

Data: 26 lutego 2000

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Rosja Olga Pylowa
Swietłana Czernousowa
Galina Kuklewa
Albina Achatowa
0
0
1
0
1:32:19,8
Silver medal with cup.svg  Niemcy Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
0
0
0
1
+22,7
Bronze medal with cup.svg  Ukraina Ołena Zubryłowa
Ołena Petrowa
Nina Łemesz
Tetiana Wodopjanowa
1
0
0
0
+1:48,1
4.  Francja Delphyne Burlet
Christelle Gros
Florence Baverel-Robert
Corinne Niogret
1
1
0
0
+2:20,2
5.  Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen
Ann-Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
2
0
1
0
+2:53,3
6.  Bułgaria Pawlina Filipowa
Irina Nikułczina
Radka Popowa
Iwa Karagiozowa
0
0
0
0
+3:20,2
7.  Finlandia Katja Holanti
Annukka Mallat
Outi Kettunen
Sanna-Leena Perunka
0
0
0
0
+3:38,4
8.  Słowacja Martina Halinárová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
0
0
1
0
+3:45,9
...
12.  Polska Magdalena Gwizdoń
Magdalena Grzywa
Aldona Sobczyk
Iwona Grzywa
2
0
0
0
+8:06,0

Data: 25 lutego 2000

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Norwegia 3 1 1 5
2.  Rosja 2 4 0 6
3.  Francja 2 0 3 5
4.  Niemcy 1 3 3 7
5.  Austria 1 1 0 2
6.  Szwecja 1 0 1 2
7.  Chiny 0 1 0 1
8.  Ukraina 0 0 1 1
 Włochy 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Wszystkie konkurencje oprócz sztafety mężczyzn
  2. a b Sztafeta mężczyzn

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.