Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1999
1998 2000
Data 5 - 14 lutego 1999
Gospodarz Finlandia Kontiolahti[a]
Norwegia Oslo[b]
Mężczyźni
Sprint Niemcy Frank Luck
Bieg indywidualny Niemcy Sven Fischer
Bieg pościgowy Niemcy Ricco Groß
Bieg masowy Niemcy Sven Fischer
Sztafeta  Białoruś
Kobiety
Sprint Niemcy Martina Zellner
Bieg indywidualny Ukraina Ołena Zubryłowa
Bieg pościgowy Ukraina Ołena Zubryłowa
Bieg masowy Ukraina Ołena Zubryłowa
Sztafeta  Niemcy

34 Mistrzostwa Świata w Biathlonie zostały rozegrane w dniach 5 - 14 lutego 1999 w fińskim Kontiolahti. Na mistrzostwach po raz pierwszy w historii rozegrano bieg masowy, zaś zabrakło biegu drużynowego. Bieg indywidualny oraz bieg masowy zostały rozegrany w norweskim Oslo, z powodu zbyt niskich temperatur w Kontiolahti.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

10 km sprint[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Frank Luck  Niemcy 0+0 28:05,6
Silver medal with cup.svg Patrick Favre  Włochy 0+0 +22,0
Bronze medal with cup.svg Frode Andresen  Norwegia 1+1 +40,8
4. Ludwig Gredler  Austria 1+2 +1:07,3
5. Oļegs Maļuhins  Łotwa 3+1 +1:08,1
6. Ricco Groß  Niemcy 0+2 +1:08,5
7. Sven Fischer  Niemcy 1+2 +1:08,8
8. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 0+2 +1:12,7
9. Oleg Ryżenkow  Białoruś 1+2 +1:15,5
10. Jēkabs Nākums  Łotwa 1+0 +1:22,0
...
59. Tomasz Sikora  Polska 1+2 +3:58,8
61. Wojciech Kozub  Polska 2+3 +4:03,9
67. Wiesław Ziemianin  Polska 1+4 +4:25,6
77. Krzysztof Topór  Polska 3+4 +5:37,0

Data: 12 lutego 1999

12,5 km bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ricco Groß  Niemcy 0+0+0+0 35:37,8
Silver medal with cup.svg Frank Luck  Niemcy 0+0+1+2 +27,2
Bronze medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 1+0+1+1 +40,9
4. Oļegs Maļuhins  Łotwa 0+1+1+1 +1:07,8
5. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+3+0+0 +1:26,2
6. Ilmārs Bricis  Łotwa 1+0+1+1 +1:31,6
7. Ołeksij Ajdarow  Białoruś 0+2+0+2 +1:31,8
8. Patrick Favre  Włochy 0+2+1+2 +1:39,5
9. Władimir Draczow  Rosja 1+1+1+1 +1:52,7
10. Oleg Ryżenkow  Białoruś 1+1+1+3 +1:58,4

Data: 13 lutego 1999

20 km bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 1+0+0+0 53:53,2
Silver medal with cup.svg Ricco Groß  Niemcy 0+0+0+0 +8,7
Bronze medal with cup.svg Wadim Saszurin  Białoruś 0+0+0+0 +37,3
4. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+1+0 +51,4
5. Władimir Draczow  Rosja 0+2+0+1 +1:02,9
6. Wiaczesław Kunajew  Rosja 1+0+0+0 +1:15,4
7. Pawieł Rostowcew  Rosja 1+0+1+0 +1:29,2
8. René Cattarinussi  Włochy 2+0+0+0 +1:41,9
9. Paavo Puurunen  Finlandia 0+1+0+0 +1:43,6
10. Ilmārs Bricis  Łotwa 0+0+1+1 +1:52,0
...
14. Tomasz Sikora  Polska 0+1+0+0 +2:38,5
15. Wojciech Kozub  Polska 1+1+0+0 +2:40,1
45. Krzysztof Topór  Polska 0+1+2+1 +6:04,5
60. Wiesław Ziemianin  Polska 3+1+0+1 +7:52,8

Data: 11 marca 1999

15 km bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Sven Fischer  Niemcy 1+1+0+0 39:39,9
Silver medal with cup.svg Władimir Draczow  Rosja 0+0+1+1 +9,9
Bronze medal with cup.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 0+0+0+0 +17,4
4. Paavo Puurunen  Finlandia 0+0+0+1 +23,8
5. Ludwig Gredler  Austria 0+1+2+1 +33,4
6. Frode Andresen  Norwegia 1+0+2+1 +33,6
7. Oļegs Maļuhins  Łotwa 1+1+1+0 +35,8
8. Ricco Groß  Niemcy 1+0+0+0 +54,2
9. Raphaël Poirée  Francja 0+0+0+3 +59,3
10. René Cattarinussi  Włochy 0+1+1+2 +1:01,0

Data: 13 marca 1999

4 × 7,5 km sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Białoruś Ołeksij Ajdarow
Piotr Iwaszka
Wadim Saszurin
Oleg Ryżenkow
0+0
0+0
0+0
0+1
1:23:19,3
Silver medal with cup.svg  Rosja Wiktor Majgurow
Władimir Draczow
Siergiej Rożkow
Pawieł Rostowcew
0+0
1+0
0+1
0+0
+23,1
Bronze medal with cup.svg  Norwegia Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
0+0
0+0
0+1
3+0
+37,0
4.  Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
0+1
0+0
0+1
0+0
+56,7
5.  Łotwa Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
0+0
0+0
0+0
1+0
+1:09,5
6.  Finlandia Ville Räikkönen
Vesa Hietalahti
Mikko Uusipaikka
Paavo Puurunen
0+0
0+0
0+3
0+0
+2:04,7
7.  Słowenia Janez Ožbolt
Tomas Globočnik
Aleksander Grajf
Janez Marič
0+0
0+0
0+1
0+0
+2:31,7
8.  Włochy René Cattarinussi
Patrick Favre
Wilfried Pallhuber
Pieralberto Carrara
0+0
0+1
0+0
0+3
+2:39,6
...
14.  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Topór
Wojciech Kozub
0+2
0+0
0+1
0+0
+5:04,5

Data: 14 lutego 1999

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

7,5 km sprint[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Martina Zellner  Niemcy 0+2 26:59,9
Silver medal with cup.svg Magdalena Forsberg  Szwecja 0+1 +4,5
Bronze medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Ukraina 1+2 +8,3
4. Albina Achatowa  Rosja 1+1 +17,1
5. Delphyne Burlet  Francja 0+0 +26,4
6. Outi Kettunen  Finlandia 0+1 +31,1
7. Martina Halinárová  Słowacja 1+1 +41,1
8. Ann-Elen Skjelbreid  Norwegia 0+2 +42,2
9. Andreja Koblar  Słowenia 1+1 +46,1
10. Ołena Petrowa  Ukraina 1+2 +48,9
...
30. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+0 +2:10,3
30. Agata Suszka  Polska 1+1 +2:10,3
39. Anna Stera-Kustusz  Polska 3+0 +2:48,7
60. Magdalena Grzywa  Polska 1+1 +4:44,2

Data: 12 lutego 1999

10 km bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+1+1+0 32:17,5
Silver medal with cup.svg Martina Halinárová  Słowacja 0+1+0+0 +1:02,0
Bronze medal with cup.svg Martina Zellner  Niemcy 1+0+0+1 +1:07,6
4. Albina Achatowa  Rosja 0+0+1+1 +1:09,1
5. Magdalena Forsberg  Szwecja 0+0+1+2 +1:19,3
6. Ołena Petrowa  Ukraina 1+0+1+1 +1:45,3
7. Katja Holanti  Finlandia 0+0+0+0 +1:51,2
8. Outi Kettunen  Finlandia 0+0+0+2 +2:07,8
9. Andreja Koblar  Słowenia 0+1+2+0 +2:12,6
10. Liv Grete Skjelbreid  Norwegia 0+1+2+1 +2:14,8
...
29. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+0+2+1 +5:21,3
35. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+1+2+1 +6:20,5
37. Agata Suszka  Polska 1+0+3+1 +6:27,6

Data: 13 lutego 1999

15 km bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+0+0+0 43:28,1
Silver medal with cup.svg Corinne Niogret  Francja 0+0+0+0 +2:03,9
Bronze medal with cup.svg Albina Achatowa  Rosja 0+0+1+0 +3:13,6
4. Ołena Petrowa  Ukraina 0+0+1+1 +3:42,1
5. Anna Wołkowa  Rosja 1+1+0+0 +4:19,1
6. Magdalena Forsberg  Szwecja 0+2+0+1 +3:23,5
7. Olga Romaśko  Rosja 0+2+0+1 +4:33,5
8. Swietłana Paramygina  Białoruś 0+1+1+0 +4:40,7
9. Uschi Disl  Niemcy 0+1+0+2 +4:44,8
10. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+2+0+0 +4:46,9
...
31. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+0+1+2 +7:20,1
40. Agata Suszka  Polska 1+1+0+1 +8:02,0
42. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+1+3 +8:36,9
48. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+1+1+0 +9:05,4

Data: 11 marca 1999

12,5 km bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Ukraina 0+2+2+0 40:08,2
Silver medal with cup.svg Ołena Petrowa  Ukraina 0+0+1+1 +3,1
Bronze medal with cup.svg Magdalena Forsberg  Szwecja 1+0+2+0 +8,7
4. Andreja Koblar  Słowenia 0+0+1+0 +10,8
5. Martina Halinárová  Słowacja 2+0+1+0 +1:07,1
6. Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+0+2+0 +1:16,2
7. Uschi Disl  Niemcy 0+0+3+1 +1:20,2
8. Galina Kuklewa  Rosja 1+0+1+3 +1:21,5
9. Katrin Apel  Niemcy 1+1+1+2 +1:26,2
10. Swietłana Paramygina  Białoruś 0+1+0+2 +1:34,0

Data: 13 marca 1999

4 × 7,5 km sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Wynik
Gold medal with cup.svg  Niemcy Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Martina Zellner
0+0
0+0
0+0
1+0
1:36:56,0
Silver medal with cup.svg  Rosja Nadieżda Tałanowa
Galina Kuklewa
Olga Romaśko
Albina Achatowa
0+2
0+1
0+0
0+0
+38,3
Bronze medal with cup.svg  Francja Delphyne Burlet
Florence Baverel-Robert
Christelle Gros
Corinne Niogret
0+0
0+0
0+0
0+0
+46,9
4.  Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
0+0
0+0
0+0
0+0
+1:15,0
5.  Ukraina Ołena Zubryłowa
Ołena Petrowa
Nina Łemesz
Tetiana Rud
0+0
0+0
0+2
0+0
+2:10,9
6.  Finlandia Katja Holanti
Outi Kettunen
Annukka Mallat
Eija Salonen
0+0
0+2
0+0
0+0
+2:40,3
7.  Polska Agata Suszka
Anna Stera
Magdalena Gwizdoń
Adrianna Babik
0+0
0+0
0+0
0+0
+3:12,9
8.  Słowacja Martina Halinárová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
0+0
0+0
0+1
0+0
+3:44,2

Data: 14 lutego 1999

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 6 2 2 10
2.  Ukraina 3 1 1 5
3.  Białoruś 1 0 1 2
4.  Rosja 0 3 1 4
5.  Francja 0 1 1 2
 Szwecja 0 1 1 2
7.  Słowacja 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
9.  Norwegia 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Sprinty, biegi pościgowe, sztafety
  2. Biegi indywidualne i masowe

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.