Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mar del Plata

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mar del Plata
ilustracja
Państwo  Argentyna
Siedziba Mar del Plata
Data założenia 1954
Zasięg Argentyna i zagranica
Prezydent José Martínez Suárez
brak współrzędnych
Strona internetowa

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mar del Plata (hiszp. Festival Internacional de Cine de Mar del Plata) - festiwal filmowy odbywający się w Mar del Plata w Argentynie od 1954 roku. Jest akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Producentów Filmowych FIAPF jako jeden z piętnastu konkursowych festiwali filmowych na świecie. W latach 1971-1995 festiwal nie odbył się ze względów politycznych i ekonomicznych po utworzeniu rządu wojskowego w Argentynie. Główna nagroda to Astor de Oro, przyznawana za najlepszy film od 1959 roku. Łącznie jury co roku przyznaje ponad piętnaście nagród filmowych w różnych kategoriach.

Lista dotychczasowych zwycięzców Astor de Oro:

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.