Me at the zoo

Me at the zoo – pierwsze w historii wideo umieszczone w serwisie YouTube. Zostało opublikowane 23 kwietnia 2005 r.[1][2] o godzinie 20:27.

W filmie jeden z twórców serwisu, Jawed Karim, stoi przed klatką słoni, opowiadając o ich długich trąbach, wyraźnie okazując zainteresowanie nimi. Wideo trwa 18 sekund[1]. Do sierpnia 2019 r. film miał ponad 73,9 miliona wyświetleń[2]. W dziesięciolecie powstania serwisu YouTube autor filmu zmienił jego opis na: „The first video on YouTube. Maybe it’s time to go back to the zoo?”, co można przetłumaczyć jako: „Pierwszy film na YouTube. Może już czas znowu odwiedzić zoo?”.

Transkrypcja[edytuj | edytuj kod]

Oryginał: Alright, so here we are in front of the, uh, elephants. Uh. The cool thing about these guys is that, is that they have really, really, really long, um, trunks, and that’s, that’s cool. And that’s pretty much all there is to say.

Tłumaczenie: W porządku, jesteśmy przed słoniami. Ciekawą rzeczą na temat tych gości jest fakt, że mają naprawdę, naprawdę, naprawdę długie trąby, i to jest, to jest niesamowite. I to wszystko, co jest (o nich) do powiedzenia.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Oto pierwsze wideo w historii YouTube’a. Pojawiło się 7 lat temu na stronie interia.pl.
  2. a b Me at the zoo w serwisie YouTube.

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.