Karo (biblioteki)

KaRo (Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich) – utworzony w 2001 r. przez Tomasza Wolniewicza katalog rozproszony i wyszukiwarka korzystająca z protokołu Z39.50[1][2]. Pozwala na dostęp do informacji o zasobach polskich i zagranicznych bibliotek i ułatwia wyszukanie publikacji lub opisów bibliograficznych, stanowiąc uzupełnienie polskiego centralnego katalogu NUKAT[3]. KaRo działa na serwerze biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Grażyna Piotrowicz: Wpływ technologii teleinformatycznych na kształt i funkcjonowanie współczesnych bibliotek uczelnianych. EBIB, 2003. [dostęp 19 lipca 2015].
  2. Tomasz Wolniewicz (ang.). TNC15 Networking Conference, 2015. [dostęp 19 lipca 2015].
  3. KARO - Katalog Rozproszonych Bibliotek Polskich. Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej w Gliwicach. [dostęp 19 lipca 2015].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.