Johnny Fontane

Johnny Fontane – fikcyjny bohater powieści Ojciec chrzestny autorstwa Maria Puzo oraz nakręconego na jej podstawie filmu o tym samym tytule.

Johnny Fontane jest bardzo popularnym w latach 40. XX wieku śpiewakiem pochodzenia włoskiego, chrześniakiem Dona Vito Corleonedona nowojorskiej rodziny mafijnej. Patron (Don Corleone) pomaga mu w karierze. Poznajemy go jako zachodzącą gwiazdę Hollywood, piosenkarza o słabnącym głosie i kłopotach z producentem filmowym Woltzem. Przychodzi do Don Vita, prosząc go o pomoc w postaci roli w filmie. Don Vito spełnia jego prośbę. Johnny odegrał rolę w wyśmienitym filmie i znów wrócił na szczyt. Z czasem poznaje doktora, kochanka Lucy Mancini, który wykrywa u niego guza krtani. Johnny przestaje palić, poddaje się leczeniu i odzyskuje swój piękny głos. Zostaje producentem filmowym, dzięki czemu dał rolę w filmie Nino Valentiemu, przyjacielowi z dzieciństwa. Miał niestety nieszczęśliwe życie małżeńskie – rozwiódł się z żoną. W książce jest jednym z głównych bohaterów, w filmie losy jego schodzą na dalszy plan.

Postać wzorowana na Franku Sinatrze, gwiazdorze muzyki rozrywkowej i jazzowej lat 40., 50. i 60., pomawianym o kontakty z mafią.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.