Herb Urugwaju

Herb Urugwaju został prawnie zatwierdzony 19 marca 1829 roku. Ma kształt owalu, który jest podzielony na cztery równe części ukoronowane przez złote Słońce Majowe. Elipsa otoczona jest dwiema oliwnymi gałązkami, połączonymi na dole błękitną wstążką.

W górnej prawej ćwiartce znajduje się waga, symbol równości i sprawiedliwości, osadzona na niebieskim tle. Górna lewa ćwierć zawiera Cerro de Montevideo (Wzgórze Montevideo) z fortecą na szczycie, która reprezentuje siłę, tło jest srebrne. W dolnej prawej ćwierci, również na srebrnym tle, znajduje się galopujący koń, symbolizując wolność. Dolna lewa ćwiartka zawiera znajdującego się na niebieskim tle wołu, który jest symbolem dostatku.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.