Herb Kolumbii

Herb Kolumbii

Herb Kolumbii przyjęty został 9 maja 1834 roku i nieznacznie zmodyfikowany w 1924.

Tarcza herbowa podzielona jest na trzy części. W dolnej części znajdują się dwa statki, które nawiązują do morskiej przeszłości Kolumbii (w tym do Przesmyku Panamskiego, który należał do Kolumbii, aż do 1903 roku) oraz do dwóch oceanów, do których dostęp ma Kolumbia – Atlantycki i Spokojny. W części środkowej na platynowym tle umieszczono czapkę frygijską – tradycyjny symbol wolności. Górna część przedstawia owoc granatu na lazurowym tle, który symbolizuje Wicekrólestwo Nowej Granady (dawna nazwa kolonialna Kolumbii). Po obu stronach granatu znajdują się rogi obfitości, symbolizujące bogactwa naturalne państwa. Nad tarczą znajduje się kondor wielki trzymający gałązkę oliwną oraz motto narodowe Libertad y Orden (hiszp. Wolność i porządek). Po obu stronach tarczy umieszczono kolumbijskie flagi.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.