Herb Georgii Południowej i Sandwichu Południowego

Herb Georgii Południowej i Sandwichu Południowego

Herb Georgii Południowej i Sandwichu Południowego nadano 14 lutego 1992 roku. Lew symbolizuje nadrzędność i opiekę Wielkiej Brytanii. Trzyma on pochodnię, symbol oświecenia, mająca w tym wypadku znaczyć prace badawcze. Dwie gwiazdy pochodzą z herbu Jamesa Cooka, który dotarł tu w roku 1775. Zieleń oznacza roślinność; biel - lód; błękit - śnieg. Wszystko podtrzymują typowe zwierzęta wysp siedząca na skale foka i stojący na krze lodowej pingwin. Na wstędze, dewiza Leo terram propriam protegat (pol. Lew chroni własną ziemię). Klejnot herbu tworzy renifer, który stoi na czterech wierzchołkach górskich. Są one czerwone, by podkreślić że chodzi o wulkany.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.