Herb Curaçao

Herb Curaçao

Herb Curaçao przedstawia na tarczy dwudzielnej w słup w polu prawym srebrnym żaglowiec na morzu z rozwiniętymi żaglami z banderą holenderską na maszcie. W polu lewym drzewo pomarańczy gorzkiej (łac. Citrus aurantium) z owocami na gałęziach. Na tarczy sercowej herb Amsterdamu. Nad tarczą korona.

Statek to symbol Holenderskiej Kompanii Zachodnioindyjskiej, do której od 1634 roku należała wyspa.

Drzewo pomarańczowe nawiązuje do barw holenderskiej rodziny królewskiej (Oranje-Nassau), a pomarańcza gorzka jest jednym ze składników produkowanego tutaj trunku zwanego Curaçao.

Herb Amsterdamu symbolizuje główną siedzibę Kompanii Zachodnioindyjskiej i Fort Amsterdam w Willemstad, stolicy Antyli Holenderskich.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.