Herb Aruby

Coat of arms of Aruba.svg

Herb Aruby został zaprojektowany w Amsterdamie w 1955 roku. Od tego czasu jest używany jest na wyspie jako symbol narodowy. Do 1986 roku wykorzystywano również herb Antyli Holenderskich, których częścią była Aruba.

Tarcza herbu podzielona jest białym krzyżem na cztery części. Umieszczono na nich: aloes (główny towar eksportowy na Arubie), wzgórze Hooiberg (najbardziej rozpoznawalne wzgórze na wyspie), koło (symbolizujące przemysł) oraz uścisk dłoni (symbolizujący dobre relacje ze światem). Na tarczy znajduje się lew symbolizujący siłę. Poniżej znajduje się wieniec laurowy, będący symbolem pokoju.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.