Hayley Mills

Hayley Mills
Ilustracja
Firdous Bamji i Hayley Mills, 2006
Imię i nazwisko Hayley Catherine Rose Vivien Mills
Data i miejsce urodzenia 18 kwietnia 1946
Londyn

Hayley Mills, właśc.: Hayley Catherine Rose Vivien Mills (ur. 18 kwietnia 1946 w Londynie) - anglo-amerykańska aktorka, córka aktora Johna Millsa i dramatopisarki Mary Hayley Bell. Jest jedną z najbardziej znanych dziecięcych gwiazdek w historii kina. Hayley na planie The Family Way poznała 53-letniego Roya Boultinga, starszego od niej o 33 lata, którego poślubiła. Mają syna, Crispiana Millsa, wokalistę i lidera zespołu Kula Shaker. Ma też drugiego syna, Jasona, ze związku z brytyjskim aktorem Leigh Lawsonem. Grywa do dnia dzisiejszego, nie odnosząc już jednak takich sukcesów, jak w przeszłości. Jest wegetarianką.

Spośród jej kilkudziesięciu filmów, najbardziej znane są:

Wielokrotnie nominowana i nagradzana prestiżowymi nagrodami; w 1961 roku otrzymała specjalnego „dziecięcego” Oscara za rolę tytułową w filmie Pollyanna, z której jest najbardziej znana.

W 2003 roku, na 75. jubileuszowej ceremonii rozdania Oscarów pojawiła się na scenie w specjalnej, uroczystej prezentacji aktorów - wszystkich dotychczasowych laureatów Oscara.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.