Frank Pentangeli

Frank Pentangeli - postać fikcyjna z serii Ojciec chrzestny.

Frank Pentangeli, zwany Frankiem Pięć Aniołków (pent - pięć, angelo - anioł) był włoskim imigrantem w Ameryce. Z początku pracował dla Vita Corleone, w późniejszym czasie został wraz z Peterem Clemenzą w Nowym Jorku, gdy Michael Corleone przeniósł się do Nevady. Po śmierci Clemenzy przejął interesy Corleone w Nowym Jorku, lecz popadł w konflikt z braćmi Rosato. Podobnież Peter Clemenza obiecał im 3 rewiry w dzielnicy miasta, lecz Frank upierał się, iż wcale tego nie obiecywał i nie oddał wrogiej rodzinie terenów. Na prośbę dona Michaela spotkał się z braćmi Rosato, którzy wówczas próbowali zabić Franka poprzez uduszenie. Na miejsce przybyła jednak policja i znaleźli Franka ledwie żywego. Wraz ze swoim osobistym ochroniarzem, Willim Ciccim został aresztowany. Postanowił zostać świadkiem koronnym w rodzinie, zatem został umieszczony w bazie wojskowej pod ochroną FBI. Gdy jednak zobaczył swojego brata na rozprawie w ostateczności zmienił zdanie i powiedział przed sądem, iż posiadał własną rodzinę i nie ma żadnych powiązań z Michaelem. Krótko po tym wydarzeniu do bazy wojskowej przyszedł odwiedzić go Tom Hagen, sugerując, iż powinien popełnić samobójstwo. Frank zrobił to podcinając sobie żyły w wannie z gorącą wodą i wykrwawił się na śmierć.

W filmie Ojciec chrzestny II jego postać odegrał Michael V. Gazzo.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.