Flaga województwa zachodniopomorskiego

Flaga województwa zachodniopomorskiego
POL województwo zachodniopomorskie flag.svg
Informacje
W użyciu Zwykła i de jure wersja flagi Flaga województwa
Proporcje 5:8
Wprowadzona 2000
Opis flagi Płat podzielony na trzy równe pasy pionowe w kolorach: białym, czerwonym, białym. Na pasie czerwonym herb województwa
Projektant Hanna Dąbrowska

Flaga województwa zachodniopomorskiego – to jeden z symboli województwa zachodniopomorskiego, jednostki administracyjnej Polski.

Symbolika[edytuj | edytuj kod]

Flaga przedstawia prostokątny płat tkaniny o stosunku długości do szerokości 5:8, podzielony na trzy równe części pionowymi pasami w kolorach: białym, czerwonym, białym. Barwę czerwoną flagi określono w systemie Pantone – 1795 CVC. Wzorem polskiej tradycji na czerwonym tle pasa flagi umieszczno również herb województwa[1]. Autorką opracowania graficznego jest Hanna Dąbrowska.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Uchwała Nr XVI/149/2000 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 23 października 2000 r. ws. ustanowienia herbu i flagi

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.