Flaga województwa lubelskiego

Flaga województwa lubelskiego
Flaga województwa lubelskiego
Informacje
W użyciu Zwykła i de jure wersja flagi Flaga województwa
Proporcje 5:8
Wprowadzona 14 czerwca 2004
Opis flagi Trzy pasy poziome, od góry: srebrny (2/5 szerokości), czerwony (1/5 szerokości), złoty (2/5 szerokości). Na środku herb województwa lubelskiego.

Flaga województwa lubelskiego – jeden z symboli województwa lubelskiego. Stanowi płat o proporcjach 5:8, na którym trzy pasy poziome srebrny, czerwony i złoty, z tym że pasy górny i dolny szerokości 2/5 każdy, a pas środkowy szerokości 1/5 płata. Na środku umieszczony herb województwa lubelskiego.

Flaga została ustanowiona uchwałą sejmiku 14 czerwca 2004 r.[1]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Uchwała Nr XIX/316/04 Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 14 czerwca 2004 r. w sprawie ustanowienia insygniów i symboli samorządowych Województwa Lubelskiego, zasad używania i stosowania (Dz. Urz. woj. lubelskiego z 2004 r. Nr 130, poz. 1928)

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.