Eddie Cantor

Eddie Cantor

Eddie Cantor, właśc. Edward Israel Iskowitz (ur. 31 stycznia 1892 w Nowym Jorku, zm. 10 października 1964 w Beverly Hills[1]) – amerykański komik i piosenkarz.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Gdy miał 2 lata, został sierotą. Wychowała go babka. W 1908 zwyciężył w konkursie dla amatorów i, zmieniając nazwisko, postanowił poświęcić się karierze artystycznej. W 1912 zaangażowany został do rewii Kid Kabaret. W latach 1916–1919 występował w rewiach Florenta Ziegfelda. Od 1926 zaczął występować w filmach. W swoich programach radiowych wylansował takie gwiazdy, jak Dinah Shore, Eddie Fisher, Deanna Durbin. Największe przeboje: „Dinah”, „Makin' Whoopee”, „Ain't She Sweet?”, „If You Knew Suzie”, „Eyes at Me”, „Toot, Toot Tootsie”. W 1952 po ciężkim ataku serca wycofał się z życia artystycznego.

W 1953 nakręcono jego filmową biografię The Eddie Cantor Story. Postać Eddiego Cantora pojawia się w 3 odcinku 1 sezonu serialu Boardwalk Empire (2009).

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Postać Eddiego Cantora pojawiła się w filmie animowanym Mickey’s Polo Team. W którym drużyna Myszki Miki rozgrywa mecz polo z drużyną złożoną z przedwojennych aktorów. Eddie Cantor jest pośród publiczności.
  • Postać Eddiego Cantora, a także wielu innych przedwojennych amerykańskich aktorów, pojawiła się w filmie animowanym The Autograph Hound z 1939, gdzie Kaczor Donald włamuje się do studia filmowego, aby zdobyć autografy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. John Bush: Eddie Cantor Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2017-01-15].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Roman Waschko, Przewodnik Iskier: muzyka jazzowa i rozrywkowa, Warszawa 1970.

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.