Dziękuję, kapitanie

Seria: Kapitan Żbik
Dziękuję, kapitanie
Scenariusz Zbigniew Safjan
Rysunki Jan Rocki
Kraj wydania Polska
Język polski
Data pierwszego wydania 1968
Tematyka kryminalna
Pierwszy wydawca polski Sport i Turystyka

Dziękuję, kapitanie – polski komiks wydany w serii Kapitan Żbik. Autorem scenariusza jest Zbigniew Safjan, a rysunków Jan Rocki.

Fabuła komiksu[edytuj | edytuj kod]

Na drodze milicja odnajduje zwłoki Edwarda Kleckiego dyrektora zakładów chemicznych. Ktoś wyrzucił go z jego własnego samochodu. Sprawą zajmuje się kapitan Żbik, przesłuchuje pracowników zakładu lecz ci nie wiedzą. Wieczorem do domu Żbika przychodzi przesłuchiwana wcześniej sekretarka dyrektora i wyjawia, że dyrektor miał kontakt z jakimiś podejrzanymi osobnikami, a ją ktoś śledzi. Po opuszczeniu domu Żbika sekretarka zostaje porwana, później bandyci wracają po Żbika i jego również po ogłuszeniu porywają i kradną jego samochód. Kapitanowi udaje się oswobodzić i trafia do kryjówki bandytów uwalniając sekretarkę. Tymczasem milicja odnajduje porzucone auto Żbika i natrafia na bunkry nad jeziorem kryjówkę bandy. Kapitan wraz z sekretarką znów wpada w ręce bandytów, z opresji ratuje ich milicja dzięki nadajnikowi , który ich sprowadził do podziemi, a który Żbik przymocował sekretarce podczas jej wizyt u niego w domu. Zostaje również aresztowany szef bandy, który okazje się portierem zakładów chemicznych.

Nakład i wydania[edytuj | edytuj kod]

  • wydanie I 1968 - "Sport i Turystyka"
  • wydanie II 2015 - "Ongrys"

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • J. Rocki, Z. Safjan: Dziękuję, kapitanie. Warszawa: Sport i Turystyka, 1968.

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.