Dyskusja szablonu:Narodowy socjalizm

"Poprawność polityczna"? Czy nadwrażliwość?[edytuj kod]

Jeden z użytkowników usunął z szablonu grafikę. Argumentując to tym, że należy ją usunąć, ponieważ kojarzy się z nazizmem. Na temat znaczenia swastyki nie ma co się rozwodzić tutaj, bo taka swastyka jest ewidentnie swastyką hitlerowską. Jednak dlaczego mamy tę grafikę usuwać? Na podobnej zasadzie można usunąć cały ten szablon, a także hasła narodowy socjalizm czy Adolf Hitler, bo się źle kojarzą. I dobrze, że kojarzą się źle, ale wikipedia jest encyklopedią a nie miejscem, gdzie zamykamy oczy i udajemy że czegoś nie ma. Umieszczenie hitlerowskiej swastyki w haśle o nazizmie nie jest propagowaniem tegoż ustroju. Nie widzę sensu w usuwaniu tej grafiki. Stoigniew Dyskusja

Ani jedno ani drugie, przyjacielu. Rozumiem Twe zmartwienie, gdyż wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie. W szablonach tego typu, grafika pełni rolę wyłącznie ozdobną. Edukacyjną to w artykułach. Odwołując się do najwyższych ludzkich wartości, niedopuszczalny jest tu żaden symbol oficjalny najohydniejszej z ideologii. Jeśli tak bardzo brak Ci obrazka, wybierz złowieszczy, metalowy arbeit macht frei lub coś podobnego. Pozdr. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 00:48, 26 gru 2007 (CET)
Na eng wiki przykładowo obrazek ten funkcjonuje w szablonie. Przywracam. Usuniemy, jeżeli w imię tych samych "najwyższych ogólnoludzkich wartości" pousuwasz sierpy i młoty z artykułów i szablonów o komunizmie. Nie lepsza ideologia to była.Stoigniew Dyskusja
W Polsce jest to nielegalne. W krajach anglojęzycznych, tak. I nie mów o artykułach, bo tematem jest tylko szablon. Gdzie funkcjonują tylko jako ozdoba. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 14:56, 26 gru 2007 (CET)
No pierwsze słyszę. Gdyby pod swastyką był podpis "Heil Hitler", to mógłyś to podpiąć pod propagowanie nazizmu. Kolejny nadwrażliwiec i oszołom, dla którego sierp i młot w szablonie "komunizm" są ok, a swastyka w szablonie narodowy socjalizm" to gloryfikowanie Hitlera...
Nic a nic nie obchodzi mnie szablon komunizm. Tematem jest ten i tylko ten. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 15:03, 26 gru 2007 (CET)
Tworzę szablon celem łatwiejszej nawigacji w temacie. Po pewnym czasie wyskakuje mi jakiś obrońca Rospudy, który miesza mi w szablonie, pisząc, że propaguję nazizm. Nie będę komentować. Już za dużo się walk z takimi typami na wiki naoglądałem.Stoigniew Dyskusja
Doskonała decyzja. --Gwiazdowrzask (dyskusja) 15:38, 26 gru 2007 (CET)

Austria[edytuj kod]

Edycja szablonu zablokowana, tymczasem dodałem do wiki artykuł poświęcony narodowemu socjalizmowi w Austrii, trzebaby znaleźć dla niego miejsce (myślałem o dodaniu tego jako partii - Niemiecka Narodowosocjalistyczna Partia Robotnicza Austrii, istniało toto 1918-1924, potem był austriacki odłam niemieckiej NSDAP, ale może ktoś ma lepszy pomysł). Grzegorz B. (dyskusja) 08:56, 23 maj 2008 (CEST)

Artykuly w szablonie[edytuj kod]

wg mnie są one albo przypadkowe, albo wybiórcze. Bo przeciez było wiecej organizacji w III Rzeszy: chocby BDM czy NSV. POza tym jest srtykul proces lekarzy a przeciez procesow bylo wiele wiecej i dla klarownosci moznaby je tez tu wstawic - zatem dlaczego proces lekarzy ma priorytet? Nie wiem jakie kryteria przyjmowano przy wyborze artykulow do tego szablonu - wg mnie do kazder kategorii mozna dodac kilka jesli nie kilkanascie innych artykułow, i nie byloby w tym nic niewlasciwego. Sprawa ostatnia: wstawiono grafike swastyki do szablonu czyli rozumie sie że ona odnosi sie do wszystkich artykulow w tym szablonie? Tylko ze nie są w nim tylko artykuly zwiazane z III Rzesza (to byloby zawężenie własciwe), ale w szablonie mamy partie europejskie z czasow terazniejszych, ktore choc narodowosocjalistyczne - to nie muszą sie utozsamiac ze swastyką. Wedlug mnie szablon nadaje sie do gruntownej edycji. --Lowdown (dyskusja) 19:11, 7 cze 2010 (CEST)


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.