Dyskusja:Wolin (miasto)

Wołyń[edytuj kod]

Proszę o usuniecie nazwy Wołyń, która nie ma nic wspólnego z Wolinem. Polecam natomiast bardzo ciekawe teksty sag skandynawskich, które często wspominają o tym mieście, dawniej zwanym Jomsborg. Jeżeli chodzi o dawną Rus, to Wikingowie podróżowali przez jej terytorium od roku 0ne na długo przed jej powstaniem(film XIII Wiking).Historia Rusi datuje się od roku 1200ne.~~

Teraz nie, ale wcześniej (według wielu zamieszczonych w artykule źródeł) ta miejscowość była tak nazywana w polskim piśmiennictwie. Sławek Borewicz (dyskusja) 02:04, 13 gru 2013 (CET)

Medal[edytuj kod]

Ten artykuł nie przeszedł pozytywnej weryfikacji w dążeniu do medalu. Przebieg głosowania zobacz tutaj. --Zwiadowca21 12:20, 7 paź 2006 (CEST)

Podanie o zamieszczenie linku[edytuj kod]

Wolin w „Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich” z lat 1880–1902 (str.836, tom XIII)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule[edytuj kod]

Status: niezałatwione

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Burmistrzem Wolina w latach 1990-1994 był Jacek Bońkowski a nie Mirosław Mielniczuk. Zgłasza: Maciej Bońkowski 62.69.253.15 (dyskusja) 11:00, 14 wrz 2015 (CEST)

Zwiadowca21, to Ty dodałeś 2 burmistrzów, w tym Mirosława Mielniczuka. Potrzebne jest weryfikowalne źródło, na podstawie którego można wymienić dawnych burmistrzów. Michał Sobkowski dyskusja 11:33, 14 wrz 2015 (CEST)
Co za wstyd, co za wstyd! 35 tysięcy edycji, 9 i pół roku pracy w Wikipedii i taka przykra niespodzianka. Gdybym mieszkał w Japonii musiałbym zrobić se kuku. Mogę tylko powiedzieć, że informacje te dodawałem, gdy nie przywiązywaliśmy większej uwagi do źródeł (dlatego nie ma przypisów) a Bońkowski jakoś mi uciekł. Na razie w sekcji wstawiłem {{dopracować|źródła}}. Postaram się w najbliższym czasie poszukać jakiś przypisów. A może zgłaszający, Pan Bońkowski, zechciałby sam dodać jakiś przypis (jeśli to czyta)? Zwiadowca21 17:11, 14 wrz 2015 (CEST)

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.