Dyskusja:Singel (wydawnictwo muzyczne)

Definicja singla dość wątpliwa - single jako wydawnictwa promujace płyty potrafią mieć po kilkanaście utworów i ponad godzinę długości (por. choćby single Kazika). Aotearoa dyskusja 22:49, 6 kwi 2008 (CEST)

Prawdopodobnie masz na myśli EP ;) "Singel" (fuj!) to wydawnictwo promujące konkretny utwór zawierające często jego remiksy, czy parę innych dzieł danego wykonawcy. --vatzec (dyskusja) 20:18, 1 sie 2008 (CEST)

Dziwna jest ta definicja wg której single DVD, CD czy na kasetach tak strasznie się różnią. To tylko różnica w nośniku, nie "formacie". Tu powinien się znaleźć ogólny opis singli, dlaczego i jak się je wydaje, i gdzie one w sklepach są, bo ja u nas w Polsce to nie widzę. Trzeba to wytłumaczyć. 95.49.172.119 (dyskusja) 00:41, 3 lip 2009 (CEST)

Nazwa[edytuj kod]

Nazwa tego artykułu nie powinna brzmieć Singiel, tylko Syngyl - bo to jest przybliżona wymowa angielska, a po drugie w języku polskim nie ma zbitek si, tylko sy.

Szczecinolog (dyskusja) 21:28, 13 paź 2011 (CEST)


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.