Dirk Baert

Dirk Baert
Data i miejsce urodzenia 14 lutego 1949
Zwevegem, Belgia
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Belgia
Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym
złoto Varese 1971 Na dochodzenie
brąz Marsylia 1972 Na dochodzenie
brąz Liège 1975 Na dochodzenie

Dirk Baert (ur. 14 lutego 1949 w Zwevegem) – belgijski kolarz torowy i szosowy, trzykrotny medalista torowych mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy sukces w karierze Dirk Baert osiągnął w 1968 roku, kiedy został mistrzem kraju w wyścigu na 1 km. W tym samym roku wystartował na igrzyskach olimpijskich w Meksyku, gdzie rywalizację na dystansie 1 km zakończył na osiemnastej pozycji. Na rozgrywanych trzy lata później torowych mistrzostw świata w Varese Baert zdobył złoty medal w indywidualnym wyścigu na dochodzenie zawodowców. W tej samej konkurencji zdobył jeszcze dwa brązowe medale: na mistrzostwach świata w Marsylii w 1972 roku (przegrywając tylko z Brytyjczykiem Hugh Porterem i swym rodakiem Ferdinandem Bracke) oraz mistrzostwach świata w Liège w 1975 roku (uległ jedynie Holendrowi Roy'owi Schuitenowi i Norwegowi Knutowi Knudsenowi). Startował także w wyścigach szosowych, wygrywając między innymi kryterium w Deerlijk w 1970 roku, Beveren w 1972 roku, Lessines w 1977 roku, Halle–Ingooigem w 1978 oraz Torhout w 1981 roku. Ponadto wielokrotnie zdobywał medale torowych mistrzostw kraju, w tym osiem złotych.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.