Debiut

Zobacz też: otwarcie szachowe.

Debiut (fr. début – pierwszy rzut) – pierwsze publiczne wystąpienie w jakiejś dziedzinie.

W literaturze debiut oznacza na przykład pierwszy wydany utwór danego autora lub zespołu autorskiego. W sztuce jako debiut uznać można pierwsze dzieło (np. rzeźba, obraz, album muzyczny) autora lub zespołu autorskiego. W teatrze debiut oznacza pierwszy występ w przedstawieniu teatralnym, np. udział w pierwszym spektaklu.

Sportowy debiut to pierwszy w karierze występ w jakichś zawodach (np. w MŚ w piłce nożnej lub w PŚ w skokach narciarskich).

W tradycji angielskiej debiut jest rozpoczęciem typowego życia publicznego, oficjalnym wprowadzeniem do towarzystwa.© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.