David Brown (producent)

David Brown
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 28 lipca 1916 r.
Nowy Jork
Data i miejsce śmierci 1 lutego 2010 r.
Nowy Jork
Zawód producent, aktor i pisarz
Współmałżonek Helen Gurley Brown

David Brown (ur. 28 lipca 1916 w Nowym Jorku, zm. 1 lutego 2010[1] w Nowym Jorku) – amerykański pisarz, producent i aktor działający w branży filmowej przez sześć dekad; nominowany sześciokrotnie do Oskara.

Zanim Brown zajął się produkcją filmową, pracował jako dziennikarz, między innymi w "Cosmopolitanie". Wtedy też poznał żonę Helen Gurley Brown , z którą był żonaty od 25 września 1959 roku aż do jego śmierci. Oprócz tego napisał kilka książek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników. Ostatnia "Guide to the Good Life Without Tears, Fears or Boredom" ukazała się w 2006 roku. Hitami, które wyprodukował były między innymi: Żądło, Gracz, Kokon, Szczęki czy Wożąc panią Daisy. Brown od wielu lat zmagał się z niewydolnością nerek, zmarł 1 lutego 2010 roku. Miał 93 lata.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.