DVD single

DVD singlesingel muzyczny w formie płyty DVD.

Format został zapoczątkowany w późnych latach 90. XX wieku, a do szerszego obiegu trafił na początku XXI wieku. Singel DVD zastąpił przestarzałą technologię singli VHS. Wiele wytwórni zrezygnowało z wydawania singli na płytach kompaktowych na rzecz dysków DVD. Na DVD ukazały się m.in.: „A Moment Like ThisKelly Clarkson, „With YouJessiki Simpson, „Save Me from MyselfChristiny Aguilery czy „Crazy in LoveBeyoncé. W Wielkiej Brytanii format ten stał się jednym z trzech, dla których stworzono listy.

Jedne z wcześniejszych singli DVD wydanych w Stanach Zjednoczonych:

Od około 2003 roku w Japonii bardzo popularne stało się wydawanie albumów oraz singli zarówno na płytach CD, jak i połączonych edycji CD+DVD. Format CD+DVD jest zazwyczaj droższy (o ok. 800 ¥ dla singli) i zwykle zawiera teledyski, filmy z tworzenia albumu itp.

W Australii singel DVD oznacza także wydawane na płytach DVD kreskówki (na jednej płycie znajduje się jeden odcinek).


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.