Cosimo Barone

Cosimo "Momo Karaluch" Barone (1935-1964) – postać fikcyjna z serii powieści Zemsta ojca chrzestnego autorstwa Marka Winegardnera.

Momo Barone zaczynał karierę w regimie Tessia. Przyjaźnił się z Eddim Paradise, lecz zazdrościł mu tego, iż szybciej pnie się w karierze mafiosa ze względu na powiązania rodzinne. Ponadto przyjaźnił się z Nickiem Geraci, przez co don Michael Corleone przestał mu ufać. Powodem braku zaufania było również to, że uczył się u innego zdrajcy jakim był Tessio. W rzeczywistości Nick Geraci nakłonił Karalucha do zdrady rodziny, przekonując go, że gdy on zostanie donem Cosimo zostanie jego consigliori. Zaczął donosić Geraciemu o ruchach Michaela. Po złapaniu Geraciego ten miał go zabić, zgodnie z zasadami Michaela, że zdrajcę musi zabić jego najbliższy przyjaciel, lecz nie miał na to odwagi. W efekcie został zabity przez Eddiego Paradise.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.