Chrońmy Przyrodę Ojczystą

Chrońmy Przyrodę Ojczystą
Częstotliwość dwumiesięcznik
Państwo  Polska
Wydawca Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie
Pierwszy numer 1945
ISSN 0009-6172
Strona internetowa

Chrońmy Przyrodę Ojczystączasopismo stawiające sobie za cel popularyzację idei i wspomaganie praktyki ochrony przyrody[1]. Publikowane są w nim artykuły naukowe i popularnonaukowe w języku polskim z zakresu ochrony przyrody, wiadomości z kraju i świata, recenzje.

W pierwszych latach pismo wydawane było jako miesięcznik (z załączanym urzędowym biuletynem informacyjnym), jednak już wówczas wiele wydań było łączonych i ukazywało się co dwa miesiące. Po kilku latach zmieniono pismo w dwumiesięcznik. W pierwszych latach wydawnictwo ukazywało się nakładem Państwowej Rady Ochrony Przyrody i z czasem stało się organem tej instytucji.

Na liście czasopism, którym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało punkty, znajduje się w kategorii B. Pozostałe czasopisma zagraniczne i czasopisma polskie, mając 6 punktów[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Redakcja "Chrońmy Przyrodę Ojczystą" Informacje dla autorów
  2. Wykaz wybranych czasopism wraz z liczbą punktów za umieszczoną w nich publikację naukową (pol.). Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP. [dostęp 2010-09-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-21)].

© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.