Charles Laughton

Charles Laughton
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 1 lipca 1899
Scarborough
Data i miejsce śmierci 15 grudnia 1962
Hollywood

Charles Laughton (ur. 1 lipca 1899 w Scarborough, zm. 15 grudnia 1962 w Hollywood) − brytyjski aktor i reżyser, laureat Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie Prywatne życie Henryka VIII. W 1955 wyreżyserował film Noc myśliwego (The Night of the Hunter).

Był osobą homoseksualną. Mimo to pozostawał w wieloletnim związku małżeńskim z aktorką Elsą Lanchester[1]. Lanchester ujawniła homoseksualizm Laughtona w autobiografii.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Postać Charles Laughtona pojawiła się w filmie animowanym Mickey’s Polo Team. W którym drużyna Myszki Miki rozgrywa mecz polo z drużyną złożoną z przedwojennych aktorów. Charles Laughton jest pośród publiczności przebrany za Henryka VIII, nawiązując do filmu, w którym zagrał trzy lata wcześniej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.