Cassidy

Zobacz też: inne znaczenia.
Cassidy
Ilustracja
Cassidy (2005)
Imię i nazwisko Barry Adrian Reese
Data i miejsce urodzenia 7 lipca 1982
Filadelfia
Gatunki hip-hop
Zawód raper
Aktywność od 1997
Wydawnictwo Ruff Ryders
Full Surface
J Records
Real Ill Records
DTP Records
Powiązania Ruff Ryders
Larsiny
Strona internetowa

Cassidy, Barry Adrian Resse (ur. 7 lipca 1982) – amerykański raper, zadebiutował w 2004 roku z albumem Split Personality z którego pochodzi przebój Hotel nagrany z piosenkarzem R&B R. Kellym.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Początki kariery[edytuj | edytuj kod]

Urodzony w Filadelfii, Pensylwanii, Cassidy uczęszczał do Central High School, szkoły w rodzinnym stanie. Jego rodzice są pochodzenia afroamerykańskiego i dominikańskiego. Rapować zaczął w wieku 13 lat. Po pewnym czasie zaczął występować w radio 103.9 The Beat (obecnie 100.3 The Beat). Jest członkiem grupy Larsiny (razem z przyjaciółmi z rodzinnego miasta, Akbarem i Shizem Lanskym), która z kolei należy do Ruff Ryders. Ma kontrakt z wytwórnią Full Surface. Wystąpił na wielu albumach i mixtape'ach Swizz Beatza (między innymi „Presents G.H.E.T.T.O. Stories” i „One Man Band Man”).

Cassidy stał się sławny po wygranej bitwie freestyle'owej z członkiem Roc-A-Fella, Freeway'em. W 2003 nagrał swój pierwszy album, „Split Personality”. Album dzieli się na trzy części: pierwsza część oznaczona jako „Cassidy”, druga jako „Tha Problem,” (skierowana do fanów jego mixtape’ów) i trzecia jako „B. Reese” (dla fanów jego wczesnej twórczości).

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

Split Personality

I'm A Hustla

B.A.R.S.


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.