Carmella Corleone

Carmella Corleone – postać fikcyjna z cyklu Ojciec chrzestny.

Carmella jest włoską emigrantką w Nowym Yorku. Język angielski opanowała tylko podstawowo, z członkami rodziny rozmawia po włosku. Już w wieku szesnastu lat poślubiła przyszłego dona mafijnego, Vita Corleone. Urodziła czworo dzieci:

Chociaż Vito wychowywał i przyjął do rodziny także Toma Hagena, ten nigdy nie uważał jej za swoją matkę, w przeciwieństwie do Vita, którego miał za ojca i nie łączyły go z Carmellą prawie żadne kontakty. Carmella przez całe swoje życie była osobą bardzo pobożną. Codziennie rano chodziła do kościoła, modląc się za duszę swojego męża i dzieci – mafiozów. Przyjaźniła się z Kay Adams, która później przejęła pobożny styl życia Carmelli. W filmach Carmella była postacią drugoplanową. W pierwszej części filmu pojawia się głównie jako honorowy gość na weselu Connie. Trochę większą rolę odegrała w drugiej części, gdzie występowała w kilku scenach – na uroczystości związanej z pierwszą komunią swojego wnuka Anthony’ego oraz przy rozmowie z Michaelem o jego ojcu. W tejże części Carmella umiera. Po jej śmierci Michael mógł już bez przeszkód zabić swojego brata Fredo, mimo iż przed pogrzebem matki wybaczył bratu.

W obu filmach postać Mamy Corleone odegrała Morgana King.

Zobacz też: Rodzina Corleone


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.